2020-03-06
Kedves szurkolóink, milyen nap is lesz holnap?
2020-03-07

MAC Újbuda – DVTK Jegesmedvék 5-2

Jól kezdődött a MAC számára a mérkőzés, az ötödik perc elején Brance Orbán góljával megszereztük a vezetést! (1-0)
A miskolciak nagy rohamot indítottak, Bernard is nagyokat védett és a keresztvassal is szerencsénk volt egyszer.
A tizedik percben azonban sikerült megdupláznunk az előnyt! A bomba formában lévő Tomás Klempa Stretch révén koronghoz jutott a kapu előtt, és bár első próbálkozása kipattant Rajna mamutjáról, az ismétlés már utat talált a hálóba. (2-0)
A harmad végén még volt egy kivédekezett emberhátránya a MACnak, amiben Bernard bravúrt bravúrra halmozott.
A második játékrészt egy Macaulay - Rodman bunyó fűszerezte meg az elején.
A több ütközéssel és fizikaibb hokival teli harmad végén újra felpörögtek események.
Szigeti Ákos a 17. percben gyönyörű gólt bombázott a vendégek kapujába, majd egy szerencsétlen megmozdulás során a saját kapunkba is bepattant róla a korong. (3-1)
Klempa azonban tett róla, hogy kicsit magabiztosabb előny tudatában mehessünk a szünetre, az utolsó előtti percben belőtte második gólját a meccsen. (4-1) A harmadik harmad ötödik percében szépített a DVTK Beauvillier góljával, majd a MAC védelemnek és Bernardnak állnia kellett a Jegesmedve rohamokat. (4-2) A harmad közepén újra majdnem verekedés kerekedett, de a bírók ennek elejét vették.
Négy és fél perccel a vége előtt a büntetőpadról visszatérő Sofron István lendületből meg tudott indulni és kiválóan tette középre a pakkot Nagy Krisztiánnak, aki közelről nem is hibázott! (5-2)
Sofi aztán még ütött egy kapuvasat is szólóból, de az eredmény már nem változott, így nagyon szép győzelmet ünnepelhettünk ma este.