MAC Budapest – DVTK Jegesmedvék: 5-2 A döntő állása: 2-0 a MAC javára.

Ma este 8 órakor folytatódik az Erste Liga döntője!
2018-03-24
Kedves szurkolóink,itt is vagyunk a tegnapi meccs képeivel.
2018-03-25
Az első harmad nagy részében a MAC irányította a játékot, több és komolyabb helyzetet dolgoztunk ki, de nem sikerült bevenni Adorján kapuját. Majdnem 11 percig kellett várni az első vendég kapuralövésre, igaz, hogy onnantól kiegyenlítettebb lett a játék képe. A harmad végén emberelőnybe került a DVTK, amit Galanisz révén ki is használtak. Egy füstbe ment felszabadítási kísérlet után kicsit fellazult az addig betonbiztos védelmünk és a Jegesmedvék könyörtelenül meg is oldotta a helyzetet (0-1). A legvégén még egy kiállítást is kaptunk, amiből majdnem kiegyenlítettünk: Brown és Klempa indultak meg, de Adorján ismét védett. Mint a másik oldalon Bálizs is, így a kiállítás utolsó 14 másodpercét átvittük a második harmadra. A következő játékrészben egyenlő felekként küzdöttek a csapatok, de ezt egy újabb MAC kiállítás zárta rövidre. Átvette a kezdeményezést a vendég gárda és öt és fél perc elteltével Galanisz újra eredményes volt (0-2). Ez érezhetően megakasztotta a MACot, az elkövetkezendő percekben nagyon nyomni kezdett a DVTK, de Bálizs és a védelem folyamatosan letiltotta őket. Majdnem a harmad feléig így folyt a játék, ám ekkor a MAC került emberelőnybe és egy szép támadás után Dudás Jesse és Mathias Mansson után az elődöntő MVP-jéhez, Somogyi Balázshoz került a korong, aki megszerezte az első gólunkat (1-2)! Ekkor érezte meg a vérszagot a Csapat, elkezdtek nyomni és három perc sem telt el, mikor Nagy Krisztián harcolt hatalmasat a vendég kapu mögött, kapura kotort lövése kipattant, pontosan Somogyi elé, aki ki is egyenlített (2-2)!!! Sőt, nem volt megállás! Egy perc múlva Jared Brown indult meg, szép szóló után kapura húzta, az újabb kipattanót pedig Tomás Klempa találta meg, aki közelről megszerezte a vezető gólunkat (3-2)!!! A Miskolc megpróbált ütemet váltani, a védelmünk azonban továbbra is állta a sarat, sőt a végére még egy Brance Orbán általi kapuvas is majdnem tovább növelte az előnyt. A záró játékrészben tovább zajlott a kiélezett küzdelem, mindkét oldalról jöttek a helyzetek. Majd Brance Orbán kapott 2x2 percet, ami viszont nem várt meglepetéseket tartogatott. A kezdeti Jegesmedve támadások után egyszer csak Brown tudott kiugrani, végigvitte, megcsinált egy hidegvérű cselt és lőtt egy emberhátrányos gólt (4-2)!!! Egy perccel később időt kért a vendég csapat és lehozták a kapust, mindent feltéve egy lapra. Így kettős emberelőnyben támadhattak még majdnem két percig. De ez is visszafelé sült el. A támadásokat hamar elfojtotta a MAC védelem és több próbálkozás után Mathias Mansson lőtt üreskapus gólt a saját harmadából (5-2)!!! Ezzel a lényegi kérdések el is dőltek, hiába próbálkozott már a DVTK, nem lehetett átjátszani a tökéletesen visszazáró MAC védelmet. Három másodperccel a vége előtt kitört egy kisebb ám annál népesebb verekedés, de eme rövid közjáték után véget ért a döntő második mérkőzése, újabb MAC győzelemmel! Hozta tehát a Csapat azt, amiben reménykedtünk: megnyerték az első két mérkőzést hazai pályán. Így magabiztos előnnyel utazhatunk Miskolcra, ahol legalább ekkora szívvel és akarással kell majd helytállni!