HKM Zvolen -MAC Újbuda: 5-3

Kedves szurkolóink, ma ismét útra kelnek kedvenceink, hogy este hattól Zólyomban lépjenek jégre.
2018-10-05
Kedves szurkolóink, itt is vagyunk vezetőedzőnk, Majoross Gergely szakmai értékelésével a tegnapi mérkőzésről.
2018-10-06
Brutális tempót diktáltak a hazaiak a meccs első bő tíz percében. Több hatalmas helyzetet, intenzív és kombinatív játékot, valamint két gólt is láthattunk. Előbb egy megpattanó lövés jutott be valahogy a hálónkba Kytnat ütőjéről, majd Šišovský lőtt nagy gólt egy szépen kipasszolt támadás után (2-0). Ezután ébresztőt fújt a MAC Újbuda és végre áttevődött a másik térfélre is a játék.
Négy percen belül jártunk, mikor Jared Brown és Cam Burt passzából hatalmas gólt vágott Szabad Kevin, messziről és emberelőnyből (2-1)! Újra nyomni kezdtek a hazaiak, de Rajna Mikin és a bravúrjain ezúttal nem tudtak kifogni.
A második játékrész hasonlóan zajlott az előzőhöz, bár kevésbé volt látványos a különbség a csapatok között.
A negyedik percben növelte előnyét a Zvolen, Rajna több közeli lövést is hárított, a végén azonban Halama bekotorta a korongot (3-1).
Újra a harmad második felében találtuk meg a saját játékunkat és újra négy percen belül érkezett a MAC gól!
Egy leindítás során Dansereau lógott meg a bal szélen és mesteri passzt lőtt középre, Chris Bodó pedig közelről szépített (3-2).
A záró harmadban volt a legkiegyenlítettebb a játék.
A játékrész közepe után ismét emberelőnyből találtunk be, ezúttal szép passz után Dansereau lőtt bombagólt, kiegyenlítve a meccset (3-3)!
Azonban a hazaiakat felpaprikázta a kapott gól és három percen belül újra betaláltak, egy messzi lövés változtatott irányt újból (4-3).
A végére jobban kontrollálta a korongot a hazai gárda, így Rajna elég későn tudott lemenni, azonban egy kihagyott helyzetünket követően a zólyomiak szereztek egy üres kapus gólt, beállítva ezzel a végeredményt (5-3).
Hatalmasat küzdött ismét Csapatunk, szép volt fiúk!

Szerencsés utat hazafele, vasárnap 18:00-tól ismét a Tüskecsarnokban a helyünk! Hajrá MAC!

Fotó: Manases István