HKM Zvolen-MAC Újbuda 18:00
2019-03-10
Kedves szurkolóink, fontos információ a március 14-i MAC Újbuda-HKM Zvolen mérkőzés helyszínéről!
2019-03-11
Összes

HKM Zvolen – MAC Újbuda: 3-2 (szétlövés után) (A párharc állása: 2-0 a Zvolen javára)

A negyeddöntő második mérkőzésére egy láthatóan éhesebb, sokkal dominánsabb MAC jött ki a jégre mint tegnap, az első harmadot szinte végigtámadtuk. A mezőnyfölényre többször is csak szabálytalanul tudott reagálni a hazai csapat, ami során kettős emberelőnyt is sikerült kiharcolnunk. Ezt pedig gólra is váltotta a MAC: Jared Brown lövése kipattant a kapusról, Chris Bodó pedig szemfülesen, gyorsan reagálva bepofozta a korongot közelről (0-1)!
A hazaiak is próbálkoztak, de a védőink önfeláldozóan blokkoltak amit csak tudtak, a maradékot pedig Bálizs Bence hárította.
Az utolsó percben aztán emberelőnyös góllal válaszolt a Zvolen: Mitchell bombázott messziről a kapuba (1-1).
A második harmadban egy jóval céltudatosabb zólyomi csapat nézett farkasszemet a MACcal és a játékrész jelentős hányadában az ő akaratuk érvényesült. Bálizsnak és a védelmünknek is akadt dolga bőven.
Mindezek ellenére ismét a magyar csapat jutott vezetéshez, ismét Bodó révén! A harmad felénél Macaulay passzát követően oldalról, takarásból lőtt Chris és a pakk valahogy átjutott a kapuson (2-1).
Nem sokkal később emberhátrányba kerültünk, de ezt annyira jól reagáltuk le, hogy Brance Orbán és Terbócs Pisti révén kétszer is majdnem betaláltunk. A kiállítás letelte után viszont nem sokkal egy szép összjáték végén Zuzin egyenlített közelről (2-2).
A Zvolen ezután is nyomott, de látszott rajtuk, hogy nem viselik jól a döntetlen állást, egyre több volt a kötözködés és a kisebb csetepaté a maradék percekben.
A harmadik harmad az előzőhöz hasonló képet mutatott Zvolen nyomással, MAC védekezéssel és nagy Brunya védésekkel. Két gyors emberelőnyt is kaptak a hazaiak, ám ezt kihasználniuk nem sikerült.
A fölény azonban ezután is megmaradt, a mieink pedig hősiesen tartották magukat hátul. Négy perccel a vége előtt újabb zólyomi emberfór következett, Bálizs azonban brillírozott a kapuban.
Az utolsó két percet még nagyon megnyomta a Zvolen, de az eredmény nem változott, jöhetett a hosszabbítás.
Itt hamar érvénytelen gól szerzett a szlovák csapat, egyértelmű kapus akadályozás miatt a bírók nem is adták meg.
A következő percekben jól mentünk, aztán azonban Brown-t kiküldték két percre, de ezt is sikerült kivédekeznünk!
És ez elég erőt adott a MACnak a támadáshoz is, a 4-4 elleni játékban jobban tudtuk kamatoztatni a gyors, technikás játékunkat. Gól azonban nem esett, így büntetőpárbaj döntött a második meccs győzteséről!
Ebben - csakúgy, mint a meccs rendes játékidejében - kétszer is sikerült előnyhöz jutnunk, de az ötödik kör végén sikerült egyenlítenie a hazaiaknak. Tovább fokozódott az idegek harca, mindkét kapus kifogott még két-két lövést, majd a szlovákok hálóőre egy harmadikat is. A nyolcadik kör hazai lövője, Kytnár végül hidegvérrel értékesítette a helyzetet, így hatalmas küzdelemben, de ismét diadalmaskodott a zólyomi gárda.
Arra. hogy mennyire büszkék vagyunk a Csapatra, nincsenek szavaink. Nagyon kicsin múlt, hogy most ne fordítva legyenek az eredményt jelző számok. Gratulálunk a hatalmas szívvel játszott játékért! Szép volt, MAC Újbuda! Innen folytatjuk szerdán, 18:00-tól, immár hazai környezetben.❤️🏆🏒

Nem várjuk tovább a képeket, majd kirakjuk ha megjönnek, egy régebbit csatolunk.