2019-09-29
Majoross Gergelyt megkértük, hogy mondjon néhány szót a mai mérkőzésről
2019-09-29

HC Nové Zámky – MAC Újbuda: 7-4

Sok helyzetet kialakítottunk az első harmadban, de az áttörést jelentő gól csak nem akart összejönni.
A nagy rohamokat többször is bosszantó hibák akasztották meg, ráadásul egy eladott korongból meglódultak a hazaiak és a leindítás végén sakk-matt helyzetbe kerültek, amit nem lehetett kihagyni, nem is maradt ki. (1-0)
A második játékrészben aztán nagyon beleszaladtunk a rosszba, szűk három perc alatt jött két emberelőnyös és közte egy sima érsekújvári gól (4-0).
Tomás Klempa válaszolt erre egy szép emberelőnyös találattal alig két percre rá és szerezte meg a MAC Újbuda első gólját. A harmad felétől aztán újra megindultunk, sokat támadtunk, de több gól már nem esett. (4-1)
A harmadik harmadban másfél perccel a kezdés után ismét a hazaik kerültek góllövő helyzetbe, nem is hagyta ki Urban a lehetőséget. (5-1)
Ez azonban feltüzelte a mieinket, szinte azonnal jött a szépítés CJ Stretch-től, aki egy gyönyörű szóló végén, az utolsó utáni pillanatig kivárva mattolta a kapust. (5-2) Sőt, a következő percben Szigeti Ákos is korongot szerzett és sebészi pontossággal varrta be az érsekújváriak kapujába a pakkot! (5-3)
Erre ismét azonnal válaszolt a hazai együttes, de a MAC továbbra sem adta fel és pár perccel később Scott Macaulay közeli találata révén újra felzárkóztunk (6-4)! Innentől nyílt sisakos küzdelem folyt, mindkét csapat mindent beleadott, de nem sikerült áttörést elérni.
Majoross Gergely bő két perccel a vége előtt hozta le Brunyát, de sajnos ezúttal visszafelé sült el a taktika és kaptunk egy üreskapus gólt, amivel eldőlt a meccs. (7-4) Örülni nem örülünk, de sok időnk nem lesz szomorkodni, mert kemény hét áll előttünk. Kedden idegenben, míg pénteken és vasárnap hazai pályán kell ismét bizonyítania a Csapatnak.
Éppen ezért még hangosabban és lelkesebben fogjuk biztatni kedvenceinket, mert tudjuk, hogy ahogy eddig, úgy ezután is mindent meg fognak tenni a győzelemért.❤️🏆🏒
Jó utat hazafele mindenkinek, holnap reggel folytatjuk a munkát, kedden pedig irány Pozsony!