Itt is vagyunk Majoross Gergely véleményével a ma esti mérkőzésről!
2019-03-01
Máris itt vagyunk vezetőedzőnk ma esti meccsértékelésével.
2019-03-02
Összes

DVTK Jegesmedvék – MAC Újbuda: 2-3 (hosszabbítás után) (A párharc állása:2-0 a MAC Újbudának)

Hatalmas bravúr két gólos hátrányból felállni, de mindezt egy playoff kvalifikációs meccsen, idegenben végrehajtani az igazi virtus!
Márpedig a Csapatunk ma pont ezt tette, óriási örömöt szerezve ezzel minden MAC szurkolónak.
Pedig ezt a második mérkőzést jobban kezdte a hazai csapat, az első harmadban szinte végig ők irányítottak.
Egy kivédekezett emberhátrányt követően még nem sikerült felállnunk, amit Galanisz használt ki, megszerezve ezzel az első gólt a Jegesmedvéknek (1-0).
Alig hat perccel az első harmad vége előtt, egy kapu mögül visszatett passz a védőnk korcsolyájáról Bálizs lábai közt állt meg, Pance volt a legszemfülesebb, míg mindenki még kereste a korongot addig ő odaszúrva egy újabb találattal növelte a Jegesmedvék előnyét (2-0).
A második harmadban magunkra találtunk, sokkal többet támadtunk, de összességében a játék képe nem sokat változott. A hazaiak gyors egymásutánban kétszer is a felsővasat találták telibe, a második azért is volt kellemetlen, mert mi voltunk emberelőnyben.
Aztán elkezdtük kicsit felpörgetni a játékunkat, aminek hamar meg is lett az eredménye: egy visszatett korong Chris Langkow-t találta középen, aki hidegvérrel vágta be a szépítő gólunkat (1-2)!
Innentől nyílt sisakossá vált a küzdelem, mindkét fél teljes gázzal támadott, a kapusok azonban brillíroztak.
A harmadik harmadban egy sokkal határozottabb és pontosabb játékot játszó MAC lépett jégre.
A negyedik percben nagyon beszorítottuk a hazaiakat a kapujuk elé és több hatalmas helyzet után a korong Jesse Dudás elé került, aki kegyetlenül bebombázta azt a kapuba (2-2)!
Három perccel később Pance kiugrását csak szabálytalanul tudtuk megállítani, így büntető lövés következhetett. Galanisz vezette rá Brunyára, hálóőrünk azonban kiválóan védte a próbálkozást.
Mindkét csapat hatalmas elánnal támadott, majd bő két perccel a vége előtt kapu előtti kavarodást követően Loiseau talált be, ezt azonban videózás után kisles miatt érvénytelenítették a bírók.
Az utolsó két percet nagyon megnyomtuk, de gól már nem esett, jöhetett a hosszabbítás.
A hosszabbítás hatodik percében aztán Brownie egy hatalmas, jobb felső bombával eldöntötte a mérkőzést, beállítva a 2-3-as végeredményt!
Gratulálunk a srácoknak, szavak nincsenek arra mennyire boldogok és büszkék vagyunk a Csapatra!
Hétfőn találkozunk, ezúttal hazai pályán, a Tüskecsarnokban!