Ma újabb meccsnap vár a csapatunkra, a mérkőzés időpontja budapesti idő szerint 17:30, csíkszeredai idő szerint pedig 18:30…
2022-03-04
MAC HKB Újbuda-Sport Club Csíkszereda 18:00
2022-03-07

Sport Club Csíkszereda – MAC HKB Újbuda: 5-4

(A párharc állása: 2-0 a Csíkszereda javára)
Ma este sokkal dinamikusabban kezdte a mérkőzést a Sport Club mint tegnap, nagy nyomást gyakoroltak a mieinkre, az első találatot is ők jegyezték.
A 12. percben kerültek emberelőnybe, amit Részegh révén gólra is váltottak, Becze találta meg egy jó passzal csapattársát, aki közelről nem hibázott.
Hamar sikerült egyenlíteni, alig másfél perc múltán Ritter Zalán adott egy remek passzt Kreisz Brúnónak, aki óriási gólt akasztott Adorján hálójába!
A harmad hátralévő részét megnyomták a Rozsomákok, több nagy helyzetünk és lövésünk is volt, de maradt a döntetlen. (1-1)
A második játékrész úgy és ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: támadóbban lépett fel a MAC HKB, és ezúttal az eredmény sem maradt el!
Bő egy perc után ugyanis megszereztük az előnyt Keegan Dansereau találatával. Scott Macaulay vitte be a korongot szépen a támadó harmadba, majd egy visszapasszt követően Dansy pontos lövésétől rezgett a háló.
Sőt, a játékrész negyedik percében Garát Zsombor bomba góljával már két gólosra nőtt az előnyünk!
Nem sokra rá emberhátrányba kerültünk, amit Skachkov ki is használt, Bálizs Bence előtt jól takart Láday, kapusunk nem sokat láthatott a lövésből. A harmadot megnyomta a Csíkszereda, Brunya hatalmas bravúrokat mutatott be, így tartottuk az előnyt, egészen a 36. percig, amikor Kulyash lőtt köténygólt messziről. (3-3)
A harmadik harmadban egy védelmi hibából meg tudott indulni a Sport Club, és bár Lapenkov lövésénél nagy védést mutatott be Bálizs Bence, a kipattanóra érkező Becze visszahúzta a felső léc alá a korongot.
Ebben a játékrészben a hazaiak irányították a játékot, egy újabb emberelőnyt is is sikerült kiharcolniuk, de Brunya szebbnél szebbeket védett.
A 42. perc azonban sajnos újabb szeredai gólt hozott, Lapenkov tette vissza a korongot a kapu mögül az érkező Péternek, aki kapásból nagy gólt lőtt.
Aki viszont azt gondolná, hogy a fiaink feladták vagy megtörtek, az nem ismeri a MAC HKB csapatát! ❤️🏒🥅
Kereken 3 perccel a vége előtt végre ránk mosolygott kicsit a szerencse is és sikerült szépítenünk, Sleki passzolta be Garát Zsombornak, aki kétszer is rálőtte, de a második kipattanó végül O'Connor korcsolyájáról pattant be a kapuba.
Az utolsó perceket nagyon megnyomtuk, a végén lehoztuk Bálizs Bencét is, de az egyenlítés már nem jött össze. (5-4)
Nagyot harcolt megint a csapat, ma sem adták könnyen a győzelmet a Liga elsőnek.