MAC HKB Újbuda Ice Hockey Team

Ma megkezdődik az egyik fél négy győzelméig tartó párharc
2022-03-03
Ma újabb meccsnap vár a csapatunkra, a mérkőzés időpontja budapesti idő szerint 17:30, csíkszeredai idő szerint pedig 18:30…
2022-03-04

Sport Club Csíkszereda – MAC HKB Újbuda: 4-1

(A párharc állása: 1-0 a Csíkszereda javára)
A mérkőzés elejétől a végéig méltó ellenfélnek bizonyult a MAC HKB Újbuda az alapszakasz győztes Sport Club Csíkszeredának.
Az első harmadban egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni, mindkét oldalon voltak nagy helyzetek, de a 15-ik percig találat nem született.
Stach szerezte meg a hazai vezetést, lövése pont olyan szerencsétlenül pattant meg védőnk ütőjén, hogy utat talált a kapuba.
A harmad során két hatalmas helyzetünk is volt: előbb emberhátrányban az aranysisakos Schlekmann Márk ugrott ki, majd nem sokkal később Molnár Bálint vihette egyedül a kapura a korongot, de Adorján mindkét alkalommal bravúrral védett. (1-0)
A második harmadot többször is megszakították kiállítások, mindkét oldalon a keményebb játék volt a jellemzőbb.
A Sport Club nagy helyzeteket alakított ki, de Bálizs Bence kézzel-bárddal-lábbal-fejjel-vállal védett.
A harmad végén emberelőnybe kerültünk, amit az utolsó percben Sleki ki is használt: egy szépen kipasszolt támadás végén üresen találta magát a kapussal szemben és gyönyörűen lőtte ki a rövid felsőt. (1-1)
A záró játékrészben hamar visszaszerezte a vezetést a Csíkszereda.
Egy messzi lövés átcsorgott Brunyán és a lövést eleresztő Becze Tihamér eszmélt a leggyorsabban, betessékelte a pakkot a gólvonal mögé.
Ebben a harmadban már érezhetőbb volt a hazai mezőnyfölény, többet támadott a hazai csapat és komoly védéseket kellett bemutatnia Bálizs Bencének.
Az 54. percben Rokaly szerzett korongot a támadó harmadban és szépen játszotta meg Pétert, aki egy szép lövéssel megszerezte csapata harmadik gólját.
Próbálta eldönteni a meccset a Csíkszereda, nagy nyomás alá helyezték a MAC HKB kapuját, de a védelmünk kiválóan helytállt. Amikor pedig minden veszni látszott, a kapuvas segített ki minket.
A végén Kangyal Balázs lehozta Brunyát és egy extra-csatárral rohamoztunk, sikerült is az utolsó percekre beszorítani ellenfelünket a kapuja elé.
Egy elhozott buli után azonban Milam a saját kék vonala mögül beküldte a korongot az üres kapuba, eldöntve ezzel a meccset. (4-1)
Hatalmas szívvel játszottak a mieink, nincs okuk szégyenkezni. Holnap innen folytatjuk, szép volt srácok! ❤️🏒🥅
Fotó: Pál Zoltán, SC Csíkszereda