Ma a Győri ETO HC csapatát fogadjuk este hattól hazai pályán
2022-01-30
Ma újabb meccs napra ébredtünk, ezúttal Debrecenbe utaznak a mieink
2022-02-02

MAC HKB Újbuda – Uni Győr ETO HC: 7-3

Kis MAC HKB fölényt, de összességében kiegyensúlyozott játékot hozott az első harmad.
Húsz másodperc után máris emberelőnybe kerültünk, amit Garát Zsombor gólra is váltott. Zsombi lábbal sodorta be a pakkot a kapuba, de a játékvezetők videózás után sem láttak rugó mozdulatot, így megadták a találatot.
A harmadban volt még itt is, ott is egy-egy kiállítás, de több gól már nem született. (1-0)
A második játékrésznek is megnyomtuk az elejét, az első két percben kétszer is betaláltunk.
Előbb Scott Macaulay lőtt messziről egy nagy kék vonalas gólt, majd egy szép támadás végén Tóth Richárd várt ki és húzta be a korongot gyönyörűen a hálóba. Nem kellett sokat várni a következő találatra, a 9. percben Keegan Dansereau szépen elhúzta a kapu előtt a pakkot, majd megszerezte a negyedik gólunkat. Nem sokkal később kettős emberelőnybe kerültünk, amit sikerült is kihasználni, egy rosszul eltalált lövés épp Kreisz Brúnó elé pattant, ő pedig kapásból bevágta. (5-0)
A záró játékrészben felpörgették a csapatok a játékot.
A 44. percben Dansereau adott szép passzt Kirils Galohának, aki közelről nem is hibázott.
A következő egy perc alatt erre válaszul két gólt is lőtt a Győr. Először Dézsi vágott nagy gólt az addig tökéletesen védő Bálizs Bence kesztyűje mellett, majd Madácsi talált be közelről.
Ezt követően a Rozsomákok visszavették a kezdeményezést, de egy kiállítás megtörte a lendületünket.
Az 57. percben Schlekmann Márk megadta a kegyelemdöfést egy mesteri pontosságú lövéssel a felső sarokba.
Tíz másodperccel a vége előtt még Dézsi szerzett egy szépítő gólt, amivel beállította a végeredményt. (7-3)