Újabb erős ellenféllel mérkőznek meg este a mieink!
2021-10-30
MAC HKB-Gyergyói HK mérkőzés edzői interjúi
2021-10-31

MAC HKB Újbuda- Gyergyói HK: 5-4

A mai parázs mérkőzés első góljára egészen a 13-ik percig kellett várni, ekkor szerezte meg Trevor Gooch egy gyönyörű szólót követően a vezetést a MAC HKB-nak, egy igazi szépségdíjas találattal.
Nem kellett sokat várni a vendégek válaszára, Chris Bodó egyenlített, egy kipattanót húzott vissza közelről a hálóba, Brance Orbán volt az egyik gólpasszos, Silló Arni pedig a másik. (1-1)
A második harmadra aztán még jobban felpörögtek az események, egy áthúzódó kiállítás miatt hátrányban kezdtünk, amit a Gyergyó könyörtelenül ki is használt: Vincze lövésével megszerezték a vendégek a vezetést.
A meccs fele után nem sokkal két újabb alkalommal köszöntek be az ex-MACosok. Előbb egy leindítás után Fejes Nándi lőtt gólt, majd Chris Bodó ragasztott egy nagy bombát a hosszú felsőbe.
A mieink azonban nem törtek meg és még a második húsz perc vége előtt visszajöttek a meccsbe, előbb Keegan Dansereau szerzett egy szép szóló után gyönyörű gólt, majd a harmad végén Tóth Gergely lőtt egy emberelőnyös gólt kapáslövésből. (3-4)
A harmadik játékrészben aztán tényleg mindent megtett a Csapat a gólszerzésért, nagyon hajtottak a srácok és érezhetően irányították is a játékot, ez a hatalmas szívvel való játék pedig meghozta a gyümölcsét!
A harmad 13. percében először Tóth Ricsi harcolt nagyot a kapu előtt és egyenlített ki, majd fél perccel később Marc Stevens húzta fel a felső keresztléc alá a korongot védhetetlenül, a kapus válla fölé.
A Gyergyó azonnal időt kért és nagyon meg is nyomták a mérkőzés végét, de Bálizs Bence bravúrt bravúrra halmozva nem adott esélyt az egyenlítésre.