2021-11-28
Ma Magyar Kupa visszavágóra kerül sor Miskolcon
2021-11-30

MAC HKB Újbuda- DVTK Jegesmedvék: 3-1

Jobban kezdte a DVTK a mérkőzést, de Bálizs Bence szép védésekkel, majd egy nagy bravúrral érintetlenül tartotta a kaput.
A harmad felénél egy ütközés során kitört a palánk és a be nem tervezett szünet után átvette az irányítást a MAC HKB.
A 16. percben csapatkapitányunk, Pozsgai Tamás passzát Izacky lőtte kapura, a felpattanó korong pedig áthullott a kapuson, aztán egy kivédekezett kiállítás után ismét támadásba lendültünk, és Trevor Gooch bombájával kétgólosra növeltük az előnyt. (2-0)
A második harmadban a fizikai hoki dominált, több nagy ütközést láthattunk, valamint egymásnak feszültek a felek többször is, voltak kiállítások mindkét részről, de gól nem született egyik oldalon sem. (2-0)
A harmadik harmadra sem sokat változott a játék képe, sok ütközés és brusztolós helyzetek jellemezték a játékot, egészen a hatodik percig, amikor Djumic Mirko tartotta meg szépen a korongot a kék vonalnál, majd becselezte magát a kapuig, ahol elhúzva a kapus előtt a pakkot, fonákkal vágott egy szép gólt. Nem sokkal később emberhátrányba kerültünk, amit Wehrs révén értékesítettek is a Jegesmedvék.
Ez után nagyon nyomni kezdett a DVTK, de Brunya és a védelem jók tartották magukat, majd öt perccel a vége előtt kisebb tömegjelenet alakult ki a palánknál, aminek 2-2 kiállítás lett a vége, de mivel előtte már magasban volt a bírók keze: újabb két perces emberhátrány következett. Ezt azonban emberfeletti teljesítménnyel védekezte ki a Csapat, kapuban a mindent próbálkozást hárító Bálizs Bencével.
Nem maradtunk izgalmak nélkül a meccs végére sem: másfél perc volt hátra, mikor újra kiállították egy játékosunkat, amit miskolci időkérés és kapus lehozatal követett, de hiába minden vendég erőfeszítés, az eredmény nem változott. (3-1)