2021-12-04
Viszlát, Kozma Dávid!
2021-12-06

Dunaújvárosi Acélbikák – MAC HKB Újbuda: 4-3 (hosszabbítás után)

A mai mérkőzésnek csak a körítése volt matiné jellegű, maga az összecsapás nagyon jó iramot hozott, nem hagyták pihenni egymást a csapatok.
Az első perc végén Szűcs lógott meg a bal szélen, majd éles szögből leadott lövése valahogy átjutott Farkas Rolandon.
Hamar egyenlítettünk, a hatodik percben Gooch adott gyönyörű fonák passzt a kapu mögül, a közepén lévő Schlekmann Márk pedig be is lőtte, Gooch később maga is majdnem betalált, de lövése a kapuvasról kifelé pattant.
Volt még a harmadban egy emberelőnyünk, de ezt nem sikerült kihasználni. (1-1)
A következő játékrész elején ismét volt két perc fórunk, de ebből sem lett gól, azonban nem sokkal később Lőczi kapott egy szép indítást, aminek során egyedül vihette a kapunkra a korongot és nem is hagyta ki a lehetőséget.
A válasz a harmad fele előtt érkezett, Izacky nagyon harciasan korongot szerzett korongot az egyik DAB védőtől, és közelről vágta be az egyenlítő gólt. Az első MAC HKB kiállításból hamar gólt szereztek az Acélbikák, Bubnov kapott közepén jó passzt és volt belőle eredményes, azonban alig egy percig tartott a harmadik újvárosi előny, Pozsgai kékvonalról belőtt korongjába Sleki ért bele, megtréfálva így a hazai kapust. (3-3)
Verekedéssel indult a harmadik harmad, Csollák Márkó ugrott neki Szappanosnak, ezért bő másfél percig 5-a-3 ellen játszhatott a DAB, de a Rozsomák védelem és Farkas Roland állták a sarat.
A harmadban több szép támadást is láthattunk, de mindkét kapus a helyén volt, így a rendes játékidő végére nem született döntés. (3-3)
A hosszabbítás elején Izacky harcolt ki egy kiállítást. Ezt a két percet nagyon megnyomta a MAC HKB, folyamatos nyomás alatt volt a dunaújvárosi kapu, de csak egy újabb kapuvassal lettünk gazdagabbak.
A következő támadásból Szűcs húzott meg egy szép cselt, és be is lőtte a hosszúba a győztes gólt. (4-3)