Jó reggelt, kedves szurkolóink.
2018-12-20

MAC Újbuda – HC 07 Detva: 3-4

Nem igazán úgy alakult a szünet utáni visszatérés, ahogyan szerettük volna.
Az első játékrészben többet és veszélyesebben támadott a MAC, Cameron Burt révén sikerült is megszerezni a vezetést a hatodik percben (1-0).
A harmad végéig tartottuk az előnyt, azonban másfél perccel a vége előtt Kral volt eredményes, kiegyenlítve az állást (1-1).
A második harmadban a játék képe hasonlatos volt az eddigiekhez. Kisebb vendég helyzetek, ígéretes MAC támadások, többet birtokoltuk a korongot is, aztán a harmad felénél másfél perc alatt kaptunk két szinte ugyanolyan gólt. A recept: közeli lövés, kipattanó középre, gól.
Előbb Kral lőtte be második gólját, majd Surovy talált be (1-3).
Néhány kiállítás jött össze a hátralévő időben mindkét oldalon, de több gól már nem született.
A harmadik harmad keményebb fizikai játékot hozott. A hetedik percben sikerült is végre betalálni, Brown csent el szemfülesen egy korongot, majd játszotta szépen középre Dansereaunak, aki biztos kézzel értékesítette a helyzetet (2-3).
Sőt, Brownie két perccel később belőtte a lassan védjegyének számító ördögien gonosz gólját! Kapu mögül, a kapus hátára (3-3)!
Izgatottságunkat hamar letörte Hrasko, aki kipókhálózta a hosszú felsőt a 11. percben (3-4).
Egy perccel a vége előtt Majoross mester időt kért és lehozta Rajnát, a Csapat pedig mindent meg is tett a gólért. Jesse Dudás két nagy löketet is megküldött messziről, az utolsó másodpercekben pedig hatalmas káosz volt a kapu előtt, a korong azonban nem jutott át a gólvonalon.