2017-09-16
68
MAC has a good start in the Cup, Split ERSTE Liga games
2017-09-18
A csapat hamar túltette magát a Dunaújváros elleni vereségen, magabiztos játékkal húzták be a mai mérkőzést.
Az első harmad nagy ki-ki küzdelemben zajlott, mindkét részről sikerült komoly helyzeteket kialakítani a játékosoknak.
A vezetést mi szereztük meg, egy kicsit kapkodós támadás után a kipattanó korongot Jared Brown ütötte be (1-0).
Innentől átvette a kezdeményezést az UTE és percekig nyomás alatt tartották a kapunkat. Látszott, hogy nagyon felkészültek fejben, több korongot is szereztek a védekező harmadunk közelében. Bálizs Bence és a védelem azonban jelesre vizsgázott, így nem jött össze az egyenlítés a liláknak.
A második játékrészben továbbra is elképesztő iramot diktáltak a csapatok. Alig telt el fél perc és máris gólnak örülhettünk. Egy kapu mögül előrejövő korongot Dansereau lőtt vissza, megduplázva az előnyünket (2-0).
A harmad első felében végig a MAC akarata érvényesült, és miután az újpestiek összeszedtek egy buta kettős emberhátrányt, nem is hagytuk kihasználatlanul az ajándékba kapott lehetőséget: Scott Macaulay kegyetlenül be is vágta a korongot (3-0)!
Az UTE nem hagyta ezt szó nélkül és egy emberelőnyös indítást követően Hegyi vette be Bálizs kapuját (3-1). Innentől ismét nyílt sisakos küzdelem következett, hol előttünk nyílt hatalmas helyzet, hol a hazaiak hibáztak el biztosnak tűnő ziccert. Több gól már nem esett a harmadban, így kétgólos előnnyel mehettünk pihenni. A harmadik harmadot a fizikai hoki jellemezte, annak minden előnyével és hátrányával. Sok ütközés, sok bunyó, sok kiállítás. Az Újpest vezetett több támadást, Bálizs Bence hatalmas bravúrokat mutatott be. Mégis mi örülhettünk góloknak!
Előbb Jokila kipattanóját Kovács Bronson tette a helyére, majd nem sokkal később legújabb szerzeményünk, Jesse Dudás mutatkozott be egy emberelőnyös találattal (5-1).
A legvégére még néhány bunyó és pár Bálizs bravúr maradt, na meg a végeredmény: 1-5 a MAC Budapestnek.