Holnap este hattól a Vienna Capitals lesz a vendégünk
2017-10-08
macvienna
Jóó reggelt, kedves MACi szurkolók!
2017-10-09
Végigdomináltuk a találkozót, de ez csak a második harmadtól mutatkozott meg az eredményben is.
MAC nyomással, de gól nélkül telt az első harmad. Érezhető volt, hogy a Csapat nagyot harcolt két napja Miskolcon, de ha a fáradtság kicsit rá is nyomta a bélyegét az iramra, így is nagy szívvel harcoltak és sokszor ígéretes helyzeteket alakítottak ki. A bécsiek párszor kontrából villantak, de Arany Geri állta a sarat a kapunkban. A második harmadban kinyitottuk a pofonládát és nem volt megállás. Bár az első percekben a vendégek nyomtak és több komoly helyzetet is kialakítottak, a srácaink hamar lerázták magukról a gyengébb formát és legalább két ütemmel feljebb kapcsoltak. Ennek meg is lett az eredménye: a játék áttolódott a bécsi kapu elé és öt perc elteltével Fejes lőtt gyönyörű gólt a kapu felső sarkába (1-0).
Nagyon kellett lélektanilag ez a gól és a vezetés, innentől érezhetően felszabadultak a MACik, alig három perccel az első gól után egy hátrapasszból Scott Macaulay is bebombázott egyet (2-0). Ez a gólunk kicsit megpattant, ami megtréfálta a kapust, de ez mit sem von le a lövés szépségéből.
Az utolsó hét percet ha lehet még jobban megnyomta a MAC. Brown mesteri passzából előbb Terbócs cselezte be magát a kapu elé és mattolta a bécsi hálóőrt, majd maga Brown volt eredményes egy gyönyörű szóló után (4-0).
Az utolsó percre sem maradtunk gól nélkül: Brance Orbán alakított ki betörésből helyzetet, sebészi pontosságú passzát Dansereau váltotta gólra (5-0). A harmadik játékrészre csak az maradt a kérdés, hogy Arany Gergely kapuja érintetlen marad-e. Ismét a Capitals kezdte aktívabban a harmadot, de persze aztán a mieink sem lazsáltak támadásban. Előbb Dansereau használt ki egy kisebb kavarodást és lőtt gólt, majd Brown emberelőnyből volt eredményes (7-0).
A végén pedig sikerült kapott gól nélkül lehozni ezt a harmadot is, így Arany G megszerezte az idei első shotout-ot!
Gratulálunk a srácoknak, igazán remek estét szereztek ma minden MAC szurkolónak!
Kedden utazik a Csapat Nyitrára, majd szerdán este Csíkszeredába. Nem lesz könnyű a jövő hét, de mi velük leszünk és nagyon szurkolunk Nekik.