MAC Budapest – Ferencvárosi TC: 4-1 Összesítésben: 3-2

28472317_1577392729023789_5660257008458531303_n
Ma este 19 órakor kezdődik az Erste Liga negyeddöntő ötödik mérkőzése a Tüskecsarnokban
2018-03-01
mac0302
Terbócs István MAC FTC 5. mérkőzés értékelés
2018-03-02
Elég kapkodósra és kaotikusra sikerült az első harmad. A mieink rohantak, a vendégek kontrákkal operáltak.
A hetedik percben aztán sikerült megszereznünk a vezetést! Cunningham meglódult és Klempa Tomas passzából gyönyörű gólt lőtt (1-0).
Később kisebb kakaskodás alakult ki, amiből éppen Cunningham ment ki a büntetőpadra. Ezt még kivédekeztük, de öt perccel a vége előtt egy védelmi hiba miatt Tendler Jereme vihette üresen Bálizsra a pakkot és nem is hibázott (1-1).
A második harmadban végig mi irányítottuk a játékot. Ez persze nem azt jelenti, hogy az FTC-nek ne lett volna helyzete, sőt a legnagyobb kihasználatlan lehetőség talán épp előttük adódott.
Több MAC roham és Sevela védés után egy kontra végén visszalőtt korong szinte a gólvonalon csúszott végig, Bálizs Bence minden hidegvérére szükség volt, hogy kikaparja onnan.
A harmad feléhez közeledve Terbócs kapta meg a korongot, megkerülte vele a kaput, visszacselezett a kék vonal felé és a kapura fordulva bődületes gólt bombázott (2-1).
A játék képe nem változott, több nagy helyzet is adódott, volt mindkét kapusnak és a védelemnek bőven dolga, de több gól nem esett. Külön ki kell emelni a védelmünket, akik legalább 4 önfeláldozó blokkot mutattak be csak ebben a harmadban.
Az utolsó játékrészben ugyanúgy zajlottak az események mint eddig. Aztán nem várt módon növeltük az előnyt. Az addig remekelő Sevela kijött a kapujából és a kiütött korongot Jesse Dudásnak sikerült Dansereau Keegannek passzolni, aki szépen visszahelyezte azt a kapuba (3-1).
Egyre fogyatkoztak a Fradi helyzetek, úgy tűnt sikerült felőrölni őket szépen, lassan. 9 perc volt hátra, mikor időhúzásért kiállították az ellenfél kapusát, a MAC pedig egy gyönyörű keresztpassz után Bodó révén ki is használta az előnyt (4-1).
A hátralévő időre néhány kisebb bunyó maradt, valamint pár kiállítás ezekből, de az eredmény már nem változott.
Magabiztos játékkal megszereztük a győzelmet és ezzel együtt egy meccsre kerültünk az elődöntőtől. Csak így tovább! Hajrá MAC!!!

Fotó: Dömötör Csaba