MAC Budapest-DVTK Jegesmedvék ma este 19:00-től!
2018-01-12
mac011101
Hallgassunk meg egy profi, nem elfogult véleményt a mai mérkőzésről
2018-01-12
Az első harmad felemás képet mutatott. Az elejét nagyon megnyomta a MAC, teljesen beszorította ellenfelét a kapuja elé. Több helyzetet is kidolgoztunk, majd egy emberelőnyös helyzetből Mansson megszerezte első MACos gólját (1-0).
Tovább irányítottuk a játékot, de a harmad második felét azonnal góllal nyitotta a DVTK. Vas János lógott meg a jobb oldalon és nagyon pontos lövéssel egyenlített közelről (1-1).
Ezután a Jegesmedvék percei következtek, kihagytak pár százszázalékosnak tűnő helyzetet köszönhetően Bálizs Bencének, aki egészen fantasztikus bravúrokat mutatott be.
Utána ismét áttolódott a miskolci harmadba a játék, nyomni kezdtünk újból, nálunk is kimaradtak hatalmas gólhelyzetek, majd egy indításból megszerezte a vezetést a vendégcsmapat. A gólt Galanisz Nika szerezte (1-2).
A második harmadban még jobban felpörgették a csapatok az iramot. Egy percnyi üresjárat nem sok, még annyi sem volt a 20 perc alatt.
Hamar sikerült egyenlíteni, Manssonnak annyira megtetszett ez a góllövés dolog, hogy két perc sem telt el, máris vállalt még egyet.:) Egy kipattanó korongot a miskolci kapus nem tudott összekaparni, legújabb igazolásunk pedig közvetlen közelről bekotorta (2-2).
Nagyjából kiegyensúlyozottan zajlott innen a meccs, talán egy kicsit a MAC volt fölényben, Jesse Dudás még egy kapuvasat is lőtt. Mindezek ellenére egy rossz váltás után újból a vendégek szereztek gólt, név szerint Kulmala (2-3).
A harmad közepe előtt emberhátrányba kerültünk, ám az utóbbi meccseken agyongyakorolt emberhátrányos taktikát gyönyörűen hozta a Csapat, sikerült megindulni és Brown, majd Bronson passzából Klempa egyenlített (3-3).
A harmad innentől kissé fizikálisabbra váltott és a piros-fehérektől Tóth megtanulhatta, hogy "kicsi a Brown, de erős".
Több gól már nem esett, így a döntés az utolsó harmadra maradt.
Azaz csak maradt volna, de ennek az egyetlen feltétele nem teljesült, azaz a csapatok nem tudtak betalálni. Rengeteg hibával játszott mindkét csapat, MAC részről nagyon sok eladott korong jellemezte a harmadik játékrészt.
Gól híján jöhetett újból a hosszabbítás.
Ezt pedig nagyon hamar eldöntöttük! Fél perc alig telt el, mikor Brown gyönyörűen megindult a szélen, visszahúzta a korongot, Scott Macaulay pedig belőtte a győztes gólt! (4-3)
Nagyon kemény meccs volt, látszott a Csapaton, hogy sokkal nagyobb fokozaton pörgött, meg is lett az eredménye.