2017-03-20
17425900_1261681620594903_7504803026889259727_n
MAC down 3 games to 1
2017-03-21
A döntő negyedik mérkőzését 2-1 arányú DVTK vezetéssel vártuk, kulcsfontosságú volt a győzelem és az egyenlítés megszerzése.
A piros-fehérek rohamaival indult a mérkőzés, agresszívan és elég mélyen támadtak le a vendégek, többször tudtak korongot szerezni és kapura lőni. Gólt mégis egy kontrából szereztek a 6. percben, Sakaris tudott szólót vinni, Kovács Bronson gáncsolta, de a korong becsúszott a kapuba, így kiállítás helyett gólt ítélt a játékvezető (0-1). Alig telt el három perc és egyenlítettünk, Somogyi kígyózott be a sarokból 3 ember között és lőtt egy gyönyörű gólt a rövid felsőbe (1-1). Jót tett a gól, átvettük a mérkőzés irányítását, emberelőnybe kerültünk, ahol érett a gól, de dacára a tűzijátéknak nem változott az eredmény. A 18. percben létszámfölényben ugrott ki a vendég csapat, a passzsávot remekül levédekeztük, de Tóth Adrián védhetetlenül lőtte ki a hosszú oldalt (1-2).
A második harmadról sok mindent el lehet mondani csak, hogy unalmas volt azt nem. Ziccerek voltak mindkét oldalon és számtalan kapusbravúr kellett az eredmény tartásához. Mindkét csapat egyszer játszhatott előnyben, de ezúttal ez nem ért gólt. A harmad második felére egyértelműen átvettük az irányítást, Adorjánnak sokat köszönhettek a jegesmedvék. A mi kapunk előtt pedig a miskolci légiós sor volt elemében. Rendkívül magas színvonalú harmad után várhattuk a folytatást, a remélt egyenlítést és a győzelmet.
Remekül kezdtük a harmadot, az első percben Olson kék vonalról lőtte ki a felső sarkot egy buli után, legalább ekkora dicséretet érdemelt Nagy Krisztián, aki gyönyörűen takarta a kilátást (2-2). Nagyon jót tett a korai találat, remekül játszottunk és érett a vezető gól is. Azonban túlzásba vittük a kapu mögötti keménységet és emberhátrányba kerültünk, nagyon rosszkor jött ez mert sokkal jobban játszottunk. Sajnos hamar kettős emberelőnnyé vált a helyzet, amit még heroikusan kivédekeztünk, de szimpla előnyben Miskolczi Márk egy remek akciót gólra váltott a 47. percben és megszerezte csapatának a vezetést (2-3). Mindig rosszkor jön a bekapott gól, ez jelen esetben főleg igaz volt. Felálltunk a kapott pofonból, átvettük az irányítást, emberelőnybe kerültünk az 53. percben. Sajnos rossz ütemben váltottunk, Johnston léphetett ki és emberhátrányban 2-4-re növelte a vendég előnyt. A hátralévő hét percben kellett volna csodát tenni, kapus lehozatal és időkérés után támadtunk, Pozsgai Tamás 4 másodperccel a vége előtt szépített, de a győzelmet a borsodiak vitték el. Folytatás szerdán Miskolcon, mutassuk meg miért is mi vagyunk a döntőben a jegesmedvék ellenfelei! Veletek vagyunk, bízunk bennetek és büszkék vagyunk rátok!