Értékes győzelemmel nyitottuk az idényt; DAB-MAC Budapest 3:5

2017-09-04
SAE_4797
Fehérvári Titánok-MAC Budapest 2-4
2017-09-11
Jól kezdtük a mérkőzést, a 3. percben megszereztük a vezetést: Cunningham bombájába Jokila ért bele a kapu előtt. Sajnos hamar jött az egyenlítés, egy emberelőnyt használtak ki villám gyorsan az acélbikák. Nem maradtunk adósok a válasszal, Terbócs István 20 másodperc múlva lőtt közelről a hálóba. Ezt követően a technikáé volt a főszerep; az óra meghibásodása miatt többször állt a játék, végül kézi időméréssel folytatták a mérkőzést. A rengeteg technikai szünet mindkét csapatot megzavarta, sok hibát és rengeteg fegyelmezetlenséget láthattunk. Több gól a harmadban nem esett.
A második harmad nagy MAC fölényt hozott, a 25. percben Garát Zsombor lépett fel a támadással és szép lövéssel szerezte meg harmadik gólunkat. Nem egész öt perc múlva Brown ugrottt ki egyedül és magabiztosan fejezte be az akciót, 1:4. A harmad végén, furcsa góllal szépített a DAB; az elhozott buli után Skrypetz húzta a korongot a hosszú alsóba. A gól után Brown reklamált, mivel még nem állt oda a bulihoz a korong bedobásakor, de a játékvezetők nem így látták.
A gól ellenére nyugodtan vártuk a záró harmadot, ami azonban rémálomszerűen kezdődött és a folytatás sem volt szép. A 42. percben egy nagy védelmi hibát követően Novotny lőtte a bikák harmadik gólját és innentől új meccs kezdődött. A mi játékunk szétesett, a DAB pedig hajtott az egyenlítésért. A végén az ismert forgatókönyv szerint időkérés, majd kapuslehozatalt követően a házigazdák támadtak, de Nagy Krisztián gólja lezárta a mérkőzést.
Nehéz helyszínen nyertünk, helyenként jó játékkal, folytatás vasárnap.
Szurkolóinknak köszönjük a támogatást, csak az EM Á CÉÉÉÉÉ :) !!!