DVTK Jegesmedvék-MAC Budapest mérkőzés ma este!
2017-12-12
Vienna Capitals II- MAC Budapest 17:50
2017-12-13
Végig kiélezett küzdelem, sok szép támadás, nagy védések és hatalmas versenyszellem jellemezte az Erste Liga első két helyezettjének ma esti összecsapását Miskolcon.

Ahogy az várható volt, nagy iramban kezdődött a mérkőzés. Mindkét oldalon volt 1-1 ordítóan nagy helyzet az első másfél percen belül és ezután sem lassítottak a csapatok. Hamar emberelőnybe került a MAC, de egy indításból mégis majdnem a hazaiak szereztek emberhátrányos gólt. Nagyrészt a Jegesmedvék irányították a játékot, a harmad felénél ráadásul ők kerültek emberelőnybe. Nagy nyomást helyeztek a kapunkra, ám a védelem is és Bálizs is a helyén volt. A harmad végénél ismét kiállítottak egy MAC játékost, de majdnem mi jöttünk ki jobban belőle: egy nagyon szépen visszatett korong után Terbócs próbálkozása épphogy a kapu mellett ment el. Tehát immáron mindkét csapat legnagyobb helyzete emberhátrányban született.A hazai nyomást messzi bombákkal próbáltuk kompenzálni, de Adorján is állta a sarat. Gólt nem, de sajnos sérülést láthattunk: Keresztury Eriknek kellett idő előtt az öltözőbe vonulnia az utolsó percben.

Dinamikusabban kezdtük a második játékrészt, előbb Somogyi, majd Brown kínálta meg nagy lökettel a miskolci kaput és az első szűk öt percben abszolút fölényben játszottunk. Ekkor azonban Brown összeszedett egy buta kiállítást és bár ebből túl nagy helyzete még nem volt a hazaiaknak, de érezhetően átkerült a momentum a Jegesmedvék oldalára. A harmad fele előtt két nagy hazai helyzetet is láthattunk. Előbb egy brutális kapuvas érkezett Kulmala ütőjéről, majd Magosi találta magát üresen a kapu előtt, Bálizs azonban kétszer is fantasztikus védést mutatott be. Ez kicsit megnyugtatta a MACot, sikerült több szép támadást is vezetni, valamint korongszerzésekkel terrorizálni az ellenfelet. Az ezt követő percekben kiegyensúlyozottabb lett a játék képe, mindkét csapat előtt kialakultak helyzetek, de gólt a DVTK szerzett. Kulmala a kapunk mögött fél térden is megtartotta a játékszert, szemfüles passzából aztán Tóth Adrián szerzett közeli gólt (0-1). Nem sokkal később újabb ajtó-ablak helyzete adódott a Jegesmedvéknek. Egy rossz MAC váltást követően Miskolczit ugratták ki, aki teljesen üresen vihette Bálizsra a korongot. Kapusunk azonban gyönyörű védést mutatott be ismét, megmentve minket a nagyobb hátránytól. A harmad legvégére is maradt még említenivaló: egy hazai támadáskezdemény során Cunningham tarolt le az ellenfél csapatkapitányát, Magosit, amiért két percet kapott és a hangulat is paprikásabb lett. A harmadik játékrész elején még tartott Cunningham kiállítása, mikor ismét megúsztunk egy nagy helyzetet: egy megpattanó lövés a kapu előtt csorgott el. Kis idő múltán Brown harcolt ki az ellenfél védekező harmadában egy kiállítást. Az előnyben töltött két percet domináltuk, de gól sajnos nem született a helyzetekből. Tovább nyomtunk és egy kapu előtti kavarodást követően be is találtunk, ám kis les miatt azonnal érvénytelenítették a gólunkat a bírók. Egy hazai támadás után Kovács Bronson akaszkodott össze Sakarisszal, mindkettőjüknek 2 perc lett a jussa a büntetőpadon. Nem sokkal ezután Joe két gyönyörű cselt húzott meg a palánk mellett és középre tett korongja Pavukot találta teljesen üresen a kapuval szemben, Bálizs azonban ismét emberfeletti reflexekkel hárított. Brown utána még odaütött, ezért kiküldték őt és 4-a-3-ellen folytatódhatott a játék. A DVTK pedig ki is használta az adódott helyzetet: Bálizs egy újabb nagy lövést fogott ki, de a mögé pattanó lövés épp Pavuk elé került, aki csak bepaskolta a játékszert az előtte üresen tátongó kapura (0-2). Innentől nyílt sisakos küzdelem folyt, mindkét oldalon voltak helyzetek, nagy védések és néha még a szerencse is közrejátszott: volt, hogy egy éles szögben ellőtt korong Bálizs és a gólvonal között csúszott végig. Három perc volt hátra, mikor egy újabb kiugratás során ismét kihagyhatatlannak tűnő helyzetbe került az egyik miskolci csatár, ám Bálizs nagyszerű spárgával védett. A későn érkező Cunningham pedig ráadásul szabálytalankodott, így újra kiküldték, ami mondhatni megpecsételte a sorsunkat. Az utolsó szűk másfél percre így is lehozta a kapust Majoross edző, majd gyorsan időt is kért, kegyetlen nyomás alatt tartottuk a miskolci kaput, de sajnos bevenni nem sikerült azt, így maradt a kétgólos vereség. Összességében szépen helytállt a Csapat, méltó ellenfelei voltunk a ligaelsőnek. Támadásban voltak momentumaink, de gólra váltani nem sikerült azokat. A védelem a mérkőzés nagy részében erős volt, de néhányszor csúnyán átjátszották őket, Bálizs Bencére pedig egy rossz szava sem lehet senkinek, rajta igazán nem múlt, bravúrt bravúrra halmozott. Holnap 17.50-től már Bécsben játszik a Csapat, így töprengeni a vereség okain nincs sok idő, továbbra is HAJRÁ MAC!