MAC Sweeps Brasov to make it to the ERSTE Liga finals
2018-03-13
ASC Corona 2010 Brasov – MAC Budapest: 0-6
Összesítésben: 4-0 a MAC javára, SÖPRÉS!!!

A mérkőzés kezdetén mindkét csapat mintha biztonsági játékra törekedett volna, elég sokáig nem történt túl sok említésre méltó esemény. Aztán egy MAC kiállítás végre felébresztette mindkét gárdát, a hazaiak elkezdtek nagy erőkkel támadni, míg a mieink hősiesen védekeztek és Bálizs Bence is bemutatott egy nagy és két kisebb bravúrt.
A kivédekezett emberhátrány pedig erőt adott a MACnak, mert alig egy percre rá egy szép összjáték után Majoross és Dudás passzából Tóth Gergely megszerezte a vezetést (1-0).
Pár perccel később a Brassó védekezett ki egy emberhátrányt, de Tóth Gerinek annyira megtetszett ez a góllövősdi, hogy az előző után öt perc sem telt el és újból betalált, ezúttal Keresztury Erik passzából (2-0).
Különben is délelőtt ezt ígérte a mai mérkőzést beharangozó videójában, csak tartotta magát az ígéretéhez. :)
A második harmadban nagyon hamar bebiztosítottuk a győzelmet és a döntőbe jutást. Az első percben egy gyors leindításból Somogyi passzolt Terbócsnak, ő pedig vissza Scott Macaulay-nak, aki egy nagyon precíz lövéssel megszerezte a harmadik gólunkat. Ez teljesen összezavarta a Farkasokat, akik nem sokkal később egy kiállítást is összeszedtek, amit Somogyi Balázs használt ki kíméletlenül, alig 12 másodperc alatt (4-0).
Ezzel a lényegi kérdések el is dőltek, teljesen más hőfokon égett a két csapat. Természetesen a brassóiak nem adták fel, becsülettel próbáltak támadni és egy emberelőnyt is kaptak, de a MAC védelem továbbra is áthatolhatatlan maradt.
A harmadból szűk öt perc volt hátra, mikor alig egy perces különbséggel kiállítottak két hazait is, ezt a lehetőséget pedig megköszönte szépen Jared Brown, aki szólóból bevágta az ötödik gólunkat (5-0).
A harmadik harmadban a Brassó támadott többet, a MAC pedig megállította a támadásokat. Bálizs mindent megfogott, ami eljutott egyáltalán a kapuig.
Aztán egy leindításból az 55. percben Brance Orbán lőtt egy nagy gólt Jesse Dudás asszisztjából (6-0). Az egyetlen kérdés az maradt, hogy meglesz-e Brunyának a shutout és vigyázat, spoiler: MEGLETT!
A MAC Budapest legyőzte a Brassót a negyedik meccsen, így kisöpörve őket az elődöntőből. A döntőben az ellenfelünk a DVTK Jegesmedvék – Sportklub Csíkszereda párharc győztese lesz, jelenleg ott az állás 2-0 a DVTK javára.

Köszönjük szépen.a Csapat nevében a 23-ik játékosként jelen lévő igen lelkes, nagyon hangos szurkolóinknak a fáradtságot, na meg a hangszálaikat nem kímélő szurkolást!