MsHK Zilina-MAC Újbuda
2018-12-02
Megkérdeztük vezetőedzőnket, hogyan látja a tegnapi mérkőzést, mi volt a vereség oka.
2018-12-03
Összes

MsHK DOXXbet Žilina – MAC Újbuda: 4-2

A mérkőzést a MAC kezdte dinamikusabban, több és komolyabb helyzet alakítottunk ki, kétszer is emberelőnybe kerültünk, de egy-egy nagyobb lövésen kívül veszélytelenek voltunk.
Aztán a tizenegyedik percben egy kapu mögül középre tett korongból Beranek talált be közelről a Zsolna részéről (1-0).
A semmiből jött gólt felébresztette a hazaiakat, az ő perceik következtek. A harmad második felében azonban ismét mi voltunk a kezdeményezőbbek, de több gól nem esett.
A következő játékrész jobban indult: a második percben Terbócs szép korongszerzést követően üresen vihette a kapura a pakkot és nem is hibázott (1-1)! Újabb váratlan góllal válaszolt a Zsolna: Kucny messzi lövése talált utat a hosszú felsőbe (2-1).
Nagy lehetőséghez jutottunk a harmad derekán: bő másfél percig kettős emberelőnyünk volt. Sajnos ez is kihasználatlanul maradt, sőt egy harmadból kipattanó koronggal az egyik hazai csatár lódult meg és be is vette Rajna kapuját, de mivel korcsolyával rúgta be a pakkot, ezért a gólr érvénytelennek nyilvánították. A játékrész hátralévő részét mindkét oldalon kaotikus játék és sok helyzet jellemezte, de több gól t nem sikerült egyik félnek sem lőni.
A harmadik harmadban a Zsolna lőtt gyors gólt, Ruckay érkezett kiváló ütemben és oldotta meg közelről (3-1).
Innentől futottunk az eredmény után, a játékunk azonban meglehetősen pontatlan volt. Mindkét oldalon voltak nagy helyzetek, de a korong nem került a hálóba. Egészen a 18. percig, amikor is - Rajna levitele után - extra csatárral támadtunk, Jesse Dudás messzi bombájába Terbócs ért bele tökéletesen, védhetetlenné téve a helyzetet (3-2).
A végeredményt 50 másodperccel a vége előtt Huna üreskapus gólja állította be (4-2).

Hajrá Mac! Fotó: Dömötör Csaba