Itt is vagyunk a tegnapi mérkőzés értékelésével
2019-08-11

MAC Újbuda – VS Villach: 4-5 (h.u.)

Az első játékrész fizikai hokival és néhány kiállítással telt, egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni.
A második harmadban aztán megjött a lövőkedv, több távoli lövést is eleresztett a MAC, de ezeket a vendégek kapusa még hárította. A hazai oldalon pedig Bálizs Bence teljesített ugyanilyen hibátlanul.
Aztán a harmad utolsó hat percében kiszakadt a gólzsák. Először Sofron lőtte meg az első idei hazai gólunkat, tette mindezt esés közben, mert kapott hátulról egy nagy ütést (1-0).
Rá alig másfél percre egy gyönyörű szép szóló végén Blake Orbán helyezte be elegánsan a korongot a hálóba (2-0).
Nem adta magát azonban könnyen a Villach sem. Nagyon hamar egyenlítettek két közeli góllal, ráadásul a két találat között egy perc sem telt el (2-2). De a zárszó a harmadban mégis a miénk lett. Szó szerint az utolsó pillanatban Garát Zsombor bombázott be egy hatalmas gólt (3-2)!
A harmadik játékrész első felében nagyrészt a MAC irányította a játékot, a harmad felénél azonban fordult a kocka.
A tizedik és tizenegyedik percben Brunner kétszer is betalált, mindkétszer nagyon rafináltan, a felső léc alá helyezve a korongot (3-4).
Innentől mindent bevetettünk az egyenlítésért, és az utolsó percekben sikerült is gólt szerezni Chris Bodó révén (4-4).
A rendes játékidőben nem esett már több találat, így 5 perc hosszabbítás következett... volna, de csak szűk egy perc lett belőle, mert a vendégek 56 másodperc alatt belőtték a győztes gólt (4-5).
Egy félreértés az oka annak, hogy ma nem készültek meccs fotók, elnézést kérünk érte és ígérjük, hogy pótoljuk majd jövő pénteken.🙂
Nagyon szépen köszönjük Cselyovszky Zsuzsinak, aki ismét kisegített néhány képpel ma estéről.