Kedves szurkolóink, ma este nem mással játszik meccset a MAC Újbuda mint az Érsekújvárral!
2018-11-18
Kedves szurkolóink, itt is vagyunk Majoross Gergely tegnapi meccsértékelésével
2018-11-19
Összes

MAC Újbuda – Nove Zámky: 4-3

Fergeteges hangulatú és izgalmakban bővelkedő mérkőzésen sikerült legyőzni az Érsekújvár csapatát.
Erősen kezdtünk, az első harmadot szinte végigdominálta a Csapat. Az első perctől kezdve hatalmas szívvel hajtottak a srácok, sikerült több nagy helyzetet is kidolgoznunk már a harmad elején, de az első gól mégsem a mienk lett.
A harmad fele előtt emberhátrányba kerültünk és egy középre adott korongból Urban szerzett vezetést a vendégeknek (0-1).
Nem törte meg a lendületünket a kapott gól, sőt! Nagy Krisztián alig fél percen belül lőtt egy hatalmas bombát! (1-1)!
Bár továbbra is mi irányítottunk, de már több helyzetet kialakított az Érsekújvár is. Öt perccel a harmad vége előtt azonban egy kipattanó lövést követően Tomás Klempa elé került a korong, aki közelről megszerezte a vezető gólt a MACnak (2-1)!
A második játékrészt dinamikusabban kezdte a vendégcsapat, több helyzetet alakítottak ki, de aztán újra rátaláltunk a ritmusunkra, sikerült kiharcolni egy kettős emberelőnyt, majd 17 másodperccel később ki is használni azt. Klempa kapott jó passzt Nagy Krisztiántól és szerezte meg a harmadik gólunkat (3-1)! A játékrész második felét megnyomta az Érsekújvár, de Bálizs tartotta pénteki fenomenális formáját, így az eredmény nem változott.
A harmadik harmad eleje kiegyenlített játékot hozott, itt is, ott is voltak helyzetek, aztán szépen, lassan beszorítottuk a vendégeket a kapujuk elé.
Éles váltás következett a játék képében, mivel nagyobb sebességre kapcsolt a Zámky, de a védelem és Brunya is a helyén volt.
Hat és fél perccel a vége előtt megtört a jég, Jakúbek kiugrott és szép kötényt adva szépített, majd fél percen belül egy csúnya védelmi hibát kihasználva egyenlítettek is a fehér-zöldek (3-3).
Kicsit kaotikussá vált a gólok után a játék, aminek egy gyönyörű Odnoga lövés vetett véget, amivel visszavettük a vezetést (4-3)!
Felmerült a kapus akadályozás gyanúja, de videózás után a bírók megadták a gólt.
A vendégek aztán mindent megtettek az újabb gólért, de az eredmény nem változott, így újabb MAC győzelem született, zsinórban a harmadik!

Nagyon büszkék vagyunk a Csapatra és a szurkolóinkra, gratulálunk mindenkinek a ma esti győzelemhez! A Csapat a jégen teljesített nagyot, a szurkolóink pedig a lelátón. Köszönjük szépen.