MAC Újbuda-MsHK Zilina 18:00
2019-02-03
Kedves szurkolóink, itt vagyunk a Mester szakmai véleményével a Zsolna elleni 5:2-es mérkőzésről.
2019-02-04
Összes

MAC Újbuda – MSHK Źilina: 5-2

A mérkőzés első perceiben azonnal emberelőnyös helyzetbe kerültünk, amit sikerült is kihasználni: Jesse Dudás szólója után John Negrin kapta a visszapasszt és közelről be is lőtte a vezető gólunkat (1-0).
A kilencedik percben dupláztuk az előnyt, Terbócs indult meg, majd a középre adott passza Nagy Krisztián érintésével Klempa elé került, akinek csak az üres kapuba kellett bepofoznia (2-0).
Ezután sem maradtunk izgalmak nélkül, Bálizs bravúrjait csodálhattuk és még az a tétel is beigazolódott, hogy a jó kapusnak szerencséje van: egy Brunyán átcsorgó korongot Vokla Roland vágott ki a gólvonalról.
A második játékrész is egy nagy Bálizs védéssel indult, majd még az első percben újabb gólt lőtt a MAC! Brown szép egyéni akcióját még védte Fučik, Dudás pedig érkezett a kipattanóra (3-0).
Tovább nyomtunk, Dansereau lőtt kapuvasat, majd a 14. percben - újra emberelőnyben - Chris Bodó szerezte meg a MAC negyedik gólját, Dudás mesteri keresztpasszából (4-0).
A harmadikban Beránek révén gyorsan szépített a Zsolna, de négy percre rá jött a MAC válasza: Chris Langkow szerezte meg a bulit az ellenfél kapujánál és egyből be is tette középre, ahol Brance Orbán szúrt bele tökéletesen (5-1).
A játékrész fele előtt kettős emberelőnybe kerültünk, ám ezt nem sikerült kihasználni, aztán a Zsolna kezdett el nyomni. Bálizs és a védelem azonban sokáig megingathatatlanok voltak.
Bő 3 perccel a vége előtt újabb vendég gól született, Huźevka lőtte ki a felső sarkot (5-2).
Az utolsó percben újra betaláltak a zsolnaiak, de ezt rövid videózás után elvették a bírók, így maradt az 5:2-es eredmény.
Megérdemelten nyert a Csapat, nagyon odatették magukat ma este!
Köszönjük szurkolóinknak a támogatást, mindig sokat jelent ez nekünk, de ma különösen jól esett, hogy a Csapat számára ilyen hangulatot teremtettek!