MAC Újbuda-HKM Zvolen 18:00, Vasas Icecenter
HKM Zvolen-MAC Újbuda 18:00, Zvolen
2019-03-17
Összes

MAC Újbuda – HKM Zvolen: 2-0 (A párharc állása: 3-1 a Zvolen javára)

És behúztuk!!! Megvan az első győzelmünk! Már az első bulitól kezdve egymásnak rontott a két csapat és mindkét oldalon hatalmas helyzetek alakultak ki.
Mindkét kapust megmentette a kapuvas egyszer, de ez nem kisebbíti az érdemeiket, mert mind Rajna Miki, mind kollégája nagyokat védett. A MAC végig méltó ellenfele volt a vendég Zólyom csapatának.
A második harmadban folytattuk a jó játékot, akadt olyan emberhátrányunk is, mikor veszélyesebbek voltunk, mint az előnyben játszó vendégek.
A harmad végén Nagy Krisztián és Terbócs István kiváló összjátékát csak szabálytalanul tudta megakadályozni a zólyomi védő, az ebből kapott emberelőnyt pedig Chris Langkow bombázta be az utolsó perc kezdetén (1-0)!
A záró játékrészt kegyetlenül megnyomta a Zvolen, a MAC viszont foggal és körömmel védekezett, emellett kontrákkal próbálkozott.
Egy ilyen kontrából emberelőnyt harcoltunk ki, ami alatt még nem sikerült betalálni, azonban a zólyomiakat beszorítottuk a kapujuk elé és a következő percekben is sikerült ott tartani őket. A sok kialakított helyzet közben Brance Orbán elé került a korong, aki kegyetlenül bevágta a második MAC gólt (2-0)!
A kapott góltól kicsit megtorpantak a zólyomiak, de aztán, ahogy arra számítani lehetett, nagyon nyomni kezdtek. Záporoztak a lövések, de Rajna egyszerűen ihletett formában védett, a játékosaink pedig minden korongért vetődtek, kapartak, belevetődtek, ami lövést csak lehetett, blokkoltak.
Hogy a szlovákok mennyire komolyan vették a meccset, mutatja az, hogy 4 perccel a vége előtt lehozták a kapust. De így sem sikerült gólt lőniük, hatalmas tettet hajtott végre a MAC Újbuda csapata ezzel a győzelemmel. A Csapatot jelenleg is a Vasas Jégkorong aulájában éltetik a szurkolók, szerencsére Mudra Laci azonnal előrángatta az éppen csak elrámolt fotó masináját, a fotók is jönnek majd később. Sok! Fantasztikusak lesznek! De most bocsi, megyek gratulálni a Csapatnak! Mert megcsináltááák!!! Hajrá Maaac!!!