2020-02-14
Isten hozott, Dylan Busenius!
2020-02-15

MAC Újbuda – HK Poprad: 2-3

Jól kezdte a MAC a mérkőzést, sőt ennél jobban nem is kezdhette volna!Alig telt el fél perc, amikor CJ Stretch elhúzta a korongot a kapu előtt, majd belőtte az első gólunkat! Ezt követte Sofron István szép gólja a nyolcadik percben, amivel már kétgólos előnyre tett szert a MAC. Négy perccel később jött a poprádiak szépítő gólja, Lapsansky volt eredményes és ez is maradt az eredmény a harmad végére. (2-1)A második húsz perc legemlékezetesebb pillanata egy visszahúzás utáni poprádi büntető volt, amit az első gól szerzője, Lapsansky vezetett kapura és Andy Bernard védett ki hatalmas bravúrral. A harmadik harmadra érezhetően magasabb fokozatra váltva jött ki a vendég csapat a jégre. Ráadásul szűk egy percig kettős emberelőnyben jászhattak. Ennek sajnos meg is lett az eredménye. A kettős hátrányt még sikerült kivédekezni, de mivel a második kiállítás 2 + 2 volt, így még két percig kevesebben voltunk a jégen, amit ki is használt a Poprád. Dalhuisen tett vissza egy kipattanót, kiegyenlítve az állást. A 49. percben aztán át is vették a vezetést. Svitana korongja megtalálta az oldalt jól helyezkedő Merciert, aki előtt üresen tátongott a kapu.A hátralevő időben pedig hiába próbálkoztak a mieink, nem sikerült sajnos egyenlíteni, pedig még a kapust is lehoztuk a végére. (2-3) Hajrá MAC!!! Fotó: Pórszász Áron