Kedves szurkolóink, megkérdeztük a mérkőzésről Majoross Gergely véleményét.
2018-12-26
Összes

MAC Újbuda – HK Poprád: 1-3

Nagyon megpörgette az első harmadot a MAC. Több komoly támadást vezettünk - bár betalálni nem sikerült -, a védelem pedig végig nagyszerűen leszedte a poprádi csatárokat a jégről.
Ami próbálkozás eljutott Bálizs Bencéig, azt ő hatástalanította.
A másodikban többet támadott a Poprád, mi pedig pontatlanabbul játszottunk, aminek meg is lett a böjtje.
A nyolcadik perc elején egy korongeladást követően Heizer törhetett üresen kapura és nem is hibázott (0-1).
Alig másfél perccel később egy messzi lövésbe Paukovček ért bele, a korong pedig védhetetlenül vágódott be Bálizs Bence mellett (0-2).
Megpróbáltunk kitámadni és faragni a hátrányból, Terbócs még a kapuvasat is eltalálta, a gól azonban továbbra sem jött össze.
Kereken két perc telt el a záró játékrészből, mikor Lichanec lövése átjutott kapusunk lepkés kesztyűjén és a kapuban kötött ki (0-3).
A harmad felénél aztán egy kettős emberhátrányt is ki kellett védekeznünk.
Az 55. percben - ekkor már emberelőnyben - Chris Langkow bombájába Brance Orbán ért bele, amiből megszületett a szépítő gólunk (1-3). Az utolsó bő 3 percben levittük a kapust, de az eredmény már nem változott.

Fotó: Koncsár Irma