Kedves szurkolóink, hallgassuk meg Majoross Gergelyt a mai mérkőzésről.
2019-02-13
Összes

MAC Újbuda – HK Nitra: 4-7

Ma este mintha két különböző mérkőzés zajlott volna a Tüskecsarnokban. Az első húsz percet végigdominálta a Nitra, ami sajnos az eredményen is megmutatkozott: hat gólt lőttek a mieinknek (0-6).
A második játékrészben azonban egy másik MAC Újbudát láthattunk a jégre lépni, az elejétől fogva értékesíteni tudtuk a helyzeteinket. Kettős emberelőnybe kerültünk, amit Keegan Dansereau használt ki közelről (1-6).
Nem sokra rá lőtt egy kapuvasat a vendég csapat, a harmad felénél ezekre újabb MAC gólokkal válaszoltunk! Előbb Tomás Klempa ugrott ki és csúsztatta át a korongot a kapus lábai között, majd csapatkapitányunk, Pozsgai Tamás lőtt egy hatalmas gólt (3-6). És nem álltunk itt meg! Az utolsó öt percben Klempa megszerezte második gólját egy tűpontos lövésből, majd Jesse Dudás egy kipattanót tett vissza a kapuba , azonban ez utóbbit videózás után elvették a bírók (4-6).
A harmadik harmad ennek köszönhetően hatalmas iramot hozott, mindkét csapat nagyon hajtott. Nagy helyzetek, nagy védések mindkét oldalon - és két újabb nyitrai kapuvas.
Aztán két perccel a vége előtt egy megpattanó korong átcsúszott Rajnán, megpecsételve ezzel a mérkőzés sorsát (4-7). Büszkék vagyunk a Csapatra, akik 0-6-nál sem adták fel, hatalmasat harcolva majdnem sikerült megfordítani a mérkőzés állását!