Majoross Gergely
Vezetőedzőnk véleménye a tegnapi mérkőzésről
2019-10-04

MAC Újbuda-HK Dukla Trencín 2:1

Erősen kezdtünk, egy gól nélküli, de akciódús első harmadot láthattak a kedves nézők, akik ma este kilátogattak a Tüskecsarnokba . A két csapat rögtön egymásnak ugrott, gyors játékot, szép helyzeteket és nagy ütközéseket láthattunk mindkét oldalon.Még egy kisebb bunyó is kialakult, CJ Stretch kínálta meg pár öklössel az egyik trencséni játékost.
A játékrész legnagyobb helyzete egy távoli lövésből adódott: miután a korong a kapuvason csilingelt és visszapattant a kapus hátáról, majd Nagy Krisztián és Szigeti Ákos egyesült erővel próbálták bekotorni, sajnos sikertelenül..
A második harmadban folytatódott az eddig is látott játék, aztán a harmad közepén sikerült megszereznünk a meccs első gólját! Scott Macaulay távoli lövésébe Chris Langkow ért bele kiváló ütemben, így Tomek kapusnak esélye sem volt. (1-0) A záró játékrész további nagy izgalmakat hozott, ugyanakkora hatásfokkal pörögtek a csapatok.A kilencedik percben aztán emberelőnyös helyzetben Chris Langkow ütője elsült, kegyetlen pontossággal lőtte be a MAC második gólját. Próbált szépíteni a Trencín, de Bálizs Bence egészen fantasztikus formában védte a kaput.Két perccel a vége előtt lehozta kapusát a vendég csapat, fél perccel később Alderson lőtt is egy nagy gólt.Az utolsó másfél percben is nagy nyomás alatt volt a kapunk, de Brunya és a védelem megtartotta az előnyt, 2:1-re nyert a MAC Újbuda. Gratulálunk a Csapatnak, izgalmas, szép meccset láthattunk és sikerült itthon tartanunk a három pontot is!.