2020-01-31
HC’ 05 iClinic Banska Bystrica-MAC Újbuda 17:00
2020-02-02

MAC Újbuda-HK Dukla Michalovce 3-1

Ma sikerült az ami eddig nem, a Csapat legyőzte a Michalovcét, ráadásul itthon, hazai pályán és közönség előtt!
Ebben elévülhetetlen érdemei vannak a szurkolóinknak, akik mindent beleadtak a szurkolásba, együtt éltek a játékkal hatvan percen keresztül.
Az első komolyabb helyzet a vendégeknek adódott, de nem tudtak élni az emberelőnyükkel.
Szerencsére Tomas Klempa nagyon is elemében volt, CJ és Sofron passzából vágta be a MAC első gólját a 14-ik percben.
A második harmadban mindkét oldal nagyon megpörgette a támadójátékot, konkrétan kettészakad a pálya.
Az egyik legnagyobb helyzetünkből Sofron István lőtt kapuvasat.
A 32. percben aztán egy kapu mögé lőtt korong annyira rosszul pattant vissza, hogy megtréfálta Andy Bernardot és épp a kapu előtt üresen álló Gilak elé került, aki nem is hibázott.
A harmad végét ismét nagyon megtoltuk, aminek meg is lett az eredménye.
Tomás Klempa tűpontos passzt adott CJ Stretchnek, aki a kék vonaltól egyedül bekorcsolyázott a kapuig és visszavette a vezetést a MACnak! (2-1)
A harmadik harmadban még egy fokozattal feljebb kapcsolt a Nagymihály, de szépen, lassan, újból visszavettük a kezdeményezést és a harmad második felére már mi is többször beszorítottuk az ellenfelet a kapuja elé.
Két perccel a vége előtt lehozta kapusát a Mihalovce, de Brance Orbán korongszerzése és nagy passza után Chris Bodó eldöntötte a meccset egy üreskapus góllal. (3-1)