2019-09-27
HC Nové Zámky-MAC Újbuda 16:00
2019-09-29

MAC Újbuda-HC Kosice 5:1

Hatalmas meccset játszott ma a Csapat, gyönyörű gólokkal és hajtós, kemény hokival kényeztettek el bennünket a srácok. Nem túlzás azt állítani, hogy megleptük a Kassát már az elején. Nagy iramban kezdték mieink a meccset, több helyzet után végül emberelőnyből született meg a vezető gól: Sofron István lövése átcsorgott a gólvonalon. (1-0) Nem sokkal később Sofi megmutatta, hogy rendes lövésből is megy ez és hatalmasat bombázott a hosszú sarokba. (2-0)
A tizenkettedik percben egy kemény ütközés során az egyik palánk megadta magát, így kényszerű szünetet tartottak a csapatok. A hátralevő időt és a második harmad elejét nagyon megnyomta a Kassa, de Bálizs Bence mindent hárított, nem tudtak kifogni rajta. Kemény játék és sok kiállítás jellemezte a harmad nagyrészét, emiatt mindkét oldalon sok volt az emberelőnyös helyzet is, de gól nem esett. Patrick McNally még egy büntetőt is lőhetett, de ezt a vendég kapus kivédte. A záró játékrész újra vendég nyomással indult, de sikerült hamar kijönni belőle. Olyannyira, hogy CJ Stretch egy nagyszerű kiugrás végén gyönyörűen el is helyezte a hálóba a korongot! (3-0)
Innentől nagyrészt a Kosice irányította a játékot, de a MAC foggal-körömmel védekezett, Brunya pedig kivédte az ellenfél szemét is. Hogy mennyire kapart a meccsért a vendég csapat, azt jól mutatja, hogy már 5 perccel a vége előtt lehozták a kapust.
A gólnélküliséget végül egy szerencsétlenül átpattanó lövés törte meg, az egyetlen vendég gólt a #71-es Majdan Juraj lőtte, de erre szinte azonnal jött is a születésnapos Brance Orbán válasza az üres kapuba. Az utolsó percben még Josh Pitt talált be, beállítva ezzel az 5-1-es végeredményt.
Gratulálunk a Csapatnak ,ez tényleg nagyszerű eredmény, szép munkát végeztek, ahogy a szurkolóink is, akik gyakorlatilag egy lélegzetvétellel buzdították a meccs kezdetétől a végéig kedvenceiket. Sem a Csapat, sem a MAC szurkolótábor nem állt le egy percre sem, megérdemelten született az 5-1-es végeredmény.