2019-09-20
MAC Újbuda-HC Kosice 19:00
2019-09-27

MAC Újbuda – HC 07 WPC Koliba Detva: 4-2

Kicsit kapkodva kezdte a mérkőzést a MAC, sok volt a pontatlan passz és a korong eladás. Mégis sikerült megszerezni a vezetést egy emberelőnyös helyzetből: Tomás Klempa és Sofron István passzába Josh Pitt piszkált bele, ezzel meg is született az első MAC gól! Sajnos egy perc múlva egy saját harmadban eladott korong miatt Zuzin került kihagyhatatlan helyzetbe és nem is hibázott. Az első húsz perc végéig maradt a kicsit fejetlen játék, de 23 másodperccel a vége előtt Chris Langkow fonákja újra elsült, amivel újból vezetést szerzett a MAC Újbuda. (2-1)
A második harmadra egy jóval eltökéltebb MAC jött ki, és ennek meg is lett az eredménye. Sofron István a saját kipattanóját összeszedve megkerülte a kaput és gyönyörűen húzta be a sarokba a pakkot. Mindezt a második percben. A harmad nagyrészében a gyetvaiak támadtak, de Bálizs Bence mindent védett. Aztán egyre inkább jöttek a mi helyzeteink, majd Terbócs István lógott meg emberhátrányban és csak szabálytalanul tudták megállítani, így büntetőlövés következhetett. Terbi az utolsó pillanatig kivárt, de Petrík kapus hárította a próbálkozást. Jött azonban az utolsó perc és vele együtt menetrendszerűen Chris Langkow, aki ezúttal emberelőnyből volt eredményes. (4-1)A harmadik harmad elejét megnyomtuk, de szerencsétlenségünkre mégis a Detva lőtt gólt. Egyik védőnk passza a bíró lábán változtatott irányt, és Zuzin újfent százszázalékos helyzetbe került, amit persze megint kihasznált. Innentől kezdve hatalmas rohanás kezdődött, amit kiállítások tarkítottak, de egyik csapat sem tudott betalálni. A végén egy emberelőny és a kapuslehozatal miatt kettős előnybe került a Detva, de Bálizs hatalmas bravúrokkal védett mindent, így maradt a kétgólos MAC győzelem. (4-2)