2020-03-08
Valami igazán szívmelengető dolog történik ismét velünk…
2020-03-09

MAC Újbuda – HC 07 WPC Koliba Detva: 4-2

Kedves szurkolóink, zsinórban a harmadik meccsünket nyertük meg ezen a héten, nem szakítva meg a jó szériánkat.
Az első hazai gólunkat csakúgy mint pénteken a DVTK ellen, ezúttal is Brance Orbán lőtte, az ötödik perc végén és emberelőnyből, ezzel megszerezve a vezetést a MACnak.(1-0)
Az egyenlítés a vendégek részéről a tizenhatodik percben érkezett, szintén emberelőnyös helyzetből, Lalik volt közelről eredményes. (1-1)
Ebben a játékrészben nem is esett több találat, ellenben a második harmadból alig telt el egy perc, amikor is újabb emberfelőny alatt gólt szerzett a Detva, ezúttal Anderson juttatta a hálóba a korongot. (1-2)
A MAC mindvégig nyomás alatt tartotta a vendég kaput, szinte végigtámadtuk a húsz perc hátralevő részét.
Egy gyönyörű leindítás végén Nagy Krisztián és Majoross Barnabás játszották ki sakk-mattra a helyzetet, így a végén a #13-as a hosszú kapuvasról vágta be az egyenlítő gólunkat. (2-2)
Semmit nem veszítettek a mieink a lendületből, de vagy a kapus fogott ki mindent, vagy számunkra kedvezőtlenül pattant a korong, de döntetlen állással mentünk a harmadik harmadra.
Sokáig továbbra sem jutottak dűlőre a csapatok egymással, de az 56. percben végre megtörtük a jeget, Dylan Busenius Klempa és Sofron asszisztjából megszerezte újból a vezetést a MACnak! (3-2)
Sőt, fél perc múlva Nagy Krisztián góljával végleg eldőlt a meccs! Hiába próbálkozott aztán a Detva, Bálizs Bence eszén már nem jártak túl. (4-2)
Szép volt Csapat, gratulálunk és köszönjük az élményt!