Kedves szurkolóink, itt is vagyunk vezetőedzőnk ma esti meccsértékelésével!
2019-02-24
Összes

MAC Újbuda – HC 07 Detva: 4-3

Izgalmas mérkőzést láthattunk ma este, az első korongbedobástól kezdve azonnal egymásnak estek a csapatok és nagyon megpörgették az első játékrészt.
A hatodik percben megszerezték a vezetést a vendégek: egy eladott korongot Michal Murcek lőtt meg messziről emberelőnyben (0-1).
Mindkét oldalon több helyzetet dolgoztak ki a játékosok, a Detva még egy kapuvasat is lőtt, de több gól nem esett a harmadban.
A másodikban harmadban voltak nagy lehetőségeink, sikerült is bő egy perc kettős előnyt kiharcolnunk, de ebből még nem született meg az egyenlítés.
Az utolsó három percen belül a sorozatos kapu előtti lövések és nagy harc után végül Brance Orbán egyenlített, hatalmas bombát vágva a detvai kapuba. (1-1).
A záró játékrészben nagyon pontatlanul kezdtünk és másfél perc után Chovan lőtt egy nagy gólt, amit kapusakadályozás miatt elvették a bírók.
Nem sokkal később újabb érdekes szituációból Fekiać szerezte meg a vezetést a detvaiaknak, erre azonban egy perc múlva jött a válasz Jared Browntól (2-2).
Sőt még a harmad fele előtt a meccs addigi legnagyobb helyzetéből, egy gyönyörűen végigvitt támadás végén Brance Orbán duplázott (3-2)!
A vendégeknél is jött sajnos a duplázás: 6 perccel a vége előtt Fekiać szerzett korongot és nagyon pontosan lőtte ki a felső sarkot (3-3).
2:30 volt hátra, mikor Pápa Marci indult meg nagyon szépen és passzolta üresbe Jesse Dudásnak, aki kilőtte a hálót (4-3)!
Az utolsó egy percet megnyomta a Detva, akik kiállítás és kapuslehozatal révén kettős emberelőnyben játszhattak, azonban Rajnán és a védelmen már nem sikerült kifogniuk.