MAC Újbuda – HC 07 Detva: 2-4

MAC Újbuda-HC Detva 18:00
2018-10-07
Itt is vagyunk Majoross Gergely véleményével a tegnap esti MAC Újbuda-HC 07 Detva meccsről
2018-10-08
Az első harmadban semmi nem úgy alakult, ahogy szerettük volna, hiába dolgoztunk ki szép helyzeteket, a góllövés nem sikerült.
A hatodik percben emberelőnyben egy csúnya korongeladás és az azt követő védelmi hiba következtében Puliš vihette egyedül kapura és nem is hibázott (0-1).
A harmad második fele újabb védelmi üresjáratot hozott, Chovan egyedül korcsolyázott végig az egész pályán és kikerülve minden MAC játékost, fonákkal kötényt adott Bálizsnak (0-2).
A játékrész javát "emberhátrányban" játszottuk, mivel a meccs elején Szabad Kevin kapott egy ütést szemből, aminek következtében eltört az orra. A második harmad elejét megnyomták a vendégek és egy messzi lövésbe beleérve Tibenský növelte az előnyt (0-3).
Ez ébresztőt fújt a MACnak és egy percen belül majdnem sikerült szépíteni: Dansereau lövése átjutott a kapuson, azonban ő még hátranyúlt és a gólvonal előtt rátenyerelt a korongra.
A harmad felénél végre összejött a gól is! Emberhátrányban Nagy Krisztián és Terbócs István meglógtak és gyönyörű összjáték végén Nagy Krisztián talált a hálóba (1-3).
A védelmünk továbbra sem találta a ritmust, 5 perccel a vége előtt újabb eladott korongból Puliš nézett szembe a kapuval teljesen üresen és nem is hibázott (1-4). A harmadik harmadra fizikaibbra váltott a játék, több ütközés, kakaskodás és kiállítás is volt már a játékrész első nyolc percében.
Onnantól mindkét oldalon voltak helyzetek, de igazán veszélyben egyik kapu sem forgott.
Bő egy perccel a vége előtt Chris Bodó maradt üresen a kapu előtt és szépen lőtt a felső sarokba egy bombát (2-4).
A mérkőzés utolsó percére lehoztuk Brunyát, de az eredmény már nem változott.

Kevinnek gyors gyógyulást kívánunk, még fogunk tudósítani az állapotáról amint lesz friss információnk.