Kedves szurkolóink, vezetőedzőnket egy percre nem hagyjuk felszusszanni!
2018-11-24
Összes

MAC Újbuda – HC ’05 iClinic Banská Bystrica: 3-6

Amint azt előre jeleztük , nagyon izgalmas és nagyiramú mérkőzést láthatott a Tüskecsarnok közönsége ma este. Nem finomkodtak a csapatok, azonnal egymásnak ugrottak és mindkét fél sorra alakította ki a helyzeteket.
Az első hibánkat könyörtelenül megbüntették a vendégek. Egy eladott korongból 2-az-1-ben leindítottak és szép összjáték után Zigo vezetést szerzett (0-1). Az előny nem tartott egy percig sem, ügyeletes gólvágónk, Tomás Klempa közelről bevágta az egyenlítő gólunkat(1-1).
Sajnos nem sokkal később Śťastný került kapu előtti kavarodás után tiszta ziccerbe és nem is hibázott (1-2).
Csakhogy ez a gól ha lehet még inkább feltüzelte a mieinket és nem is kellett több, alig másfél perc után azonban újra jött az egyenlítés, ezúttal Chris Bodó talált be közelről Nagy Krisztián és Brance Orbán passzából (2-2).
A játék tempója továbbra sem csökkent, alig öt perc volt hátra, mikor egy gyönyörű keresztpassz után Selleck belőtte a Besztercebánya harmadik gólját (2-3). Az utolsó percben kettős emberelőnybe kerültünk, amit át is vittünk a második harmadra, ahol aztán az első percben ki is egyenlítettünk belőle! Dudás mesteri passzát követően Klempa bombázta ki a felső sarkot és lőtte meg második gólját a mai meccs (3-3)!
Innentől sajnos a vendégek percei következtek és a harmad közepe előtt 5 percen belül lőttek két gólt (3-5). Mind a kétszer Asselin volt eredményes, először emberelőnyből, majd egy hatalmas Bálizs Bence bravúr után a kipattanó korongból.
Három perccel a vége előtt egy ütközést követően Bálizs Bencét le kellett cserélni, sérülés miatt.
A harmadik játékrészben négy perc után uáemberhátrányos góllal növelték előnyüket a besztercebányaiak (3-6), majd ezután csendesebb periódus következett, mindkét oldalon néhány helyzettel.
A végén még egy előnyből volt két nagy helyzetünk, de az eredmény már nem változott, maradt a 3:6-os végeredmény.
Bálizs Bence állapotáról beszámolunk amint többet tudunk, addig is reméljük nincs nagy baj.
Rajna Mikinek gratulálunk, nagyszerűen helytállt, ahogy a Csapat is!