MAC Újbuda-HC’05 iClinic Banská Bystrica 17:00
2019-12-26
MAC Újbuda-HC Slovan Bratislava 18:00
2019-12-28

MAC Újbuda – HC 05 iClinic Banska Bystrica: 2-5

Az első percekben sikerült kezdeményezően fellépni, aztán egy gyorsan jött kiállítás kicsit visszafogta a lendületünket. Ami pedig még nagyobb baj volt az az, hogy ebből azonnal gólt is lőttek a vendégek.
Aztán egy perccel később mi kerültünk emberelőnybe, de ebből is a Besztercebánya volt eredményes.
A harmad végére ismét felpörögtek a vendégek ismét, a 17. percben Halász kapusnak pedig nem volt szerencséje, egy védés után átpattant rajta a korong és a kapuban kötött ki. Majd alig egy percre rá kettő az egy elleni leindításból belőtte a negyedik gólját is a vendég csapat.
A harmad legalább pozitívan zárult, mert az utolsó perc előtt egy szép szóló végén Terbócs István megszerezte a szépítő gólunkat. (1-4)
A második harmad hasonlóan indult az előzőhöz. MAC nyomás - ezúttal már kb. öt percig -, majd Besztercebánya gól. És csakúgy mint az elsőben, most is Jaaskelainen volt a gólszerző.
Szerencsére a folytatás nem volt már ugyanolyan, kiegyensúlyozottabban telt a harmad és több gólt nem esett egyik oldalon sem. (1-5)
A harmadik harmadra nem maradt sok említésre méltó történés, hajtottunk becsülettel, de a legvégéig nem sikerült a hálóba juttatni a korongot.
Egészen két perccel a vége előttig, amikor Fejes Nándor bombázott messziről egy nagyot, beállítva a végeredményt, megszerezve a Csapat második gólját a mai mérkőzésen. (2-5)Folytatás szombaton 18:00-tól, a Slovan Bratislava ellen.
Hajrá MAC!!!Fotó: Koncsár Irma