Ma este MAC Újbuda-DVTK Jegesmedvék mérkőzés 18:00-tól
2018-11-16
Kedves szurkolóink, természetesen ma sem felejtettük el megkérdezni a Mestert a tegnapi 4:2-re végződött meccsről.
2018-11-17
Összes

MAC Újbuda – DVTK Jegesmedvék: 4-2

A két csapat nem sokat udvarisakodott, azonnal egymásnak ugrottak és nagy iramban kezdték el a meccset.
A harmad közepére kisebb vendégfölény állandósult, de Bálizs nagy védéseivel meccsben tartotta a MACot.
Azért mi is vezettünk veszélyes támadásokat, de a játékrész legnagyobb helyzete a DVTK előtt adódott.
Az utolsó perc meghozta az első gólt a meccsen, és ennek mi örülhettünk! Jesse Dudás szép passzt kapott és gondolkodás nélkül lőtte be a hosszúba (1-0)!
Sikerült ezt a jó formát átvinni a második harmadra, két emberelőnyt is kiharcoltunk egymás után, de Vay kapuja érintetlen maradt.
A harmad felénél egy leindításból aztán egyenlítettek a Jegesmedvék. Pance lőtt szépen a felső sarokba (1-1).
Újabb MAC emberelőny következett, de Vay védett, így az állás döntetlen maradt.
Aztán öt perccel a második harmad vége előtt, Dansereau mesteri keresztpassza után Jared Brown közeli lövése utat talált a kapuvas mellett, így visszaszereztük az előnyt (2-1).
A záró játékrész elején a Miskolc kezdeményezett, mégis a MAC növelte az előnyét.
Tanári összjáték végén Tomás Klempa maradt üresen szemben a kapuval és nem is hibázott (3-1).
Nem sokkal később emberelőnyben szépítettek a vendégek, Milam volt eredményes közelről (3-2).
Ezután Bálizs percei következtek. Nagy rohamokat indítottak a Jegesmedvék az egyenlítésért, de Brunya nagyobbnál nagyobb bravúrokat mutatott be.
A végén újabb DVTK előny következett, újabb Bálizs bravúrokkal és egy MAC kontrával. Egy időkérés után Vay-t levitték, mi pedig kihasználtuk ezt. Kiegészülés után Brance Orbán lógott meg a koronggal és terelte azt be az üres kapuba, beállítva a végeredményt (4-2).
Ezzel a győzelemmel eldőlt a Magyar Kupa elődöntőinek párosítása is, mely alapján a DVK Fehérvárra látogat, mi pedig a FTC-Telekom együttesét fogadjuk január elején.
Gratulálunk a Csapatnak, nagyszerű mérkőzésen győztek! Nagyon büszkék vagyunk rátok, srácok!