2019-03-04
A mai napra meghirdetett MAC Újbuda – DVTK Jegesmedvék jégkorongmérkőzés továbbjutás miatt elmarad.
2019-03-05
Összes

MAC Újbuda – DVTK Jegesmedvék: 4-2 (A párharc végeredménye: 3-0 a MAC javára. SÖPRÉS!)

(A párharc végeredménye: 3-0 a MAC javára. SÖPRÉS!)
Megcsináltuk! A harmadik meccsét is megnyerte ma a MAC Újbuda, innen folytatjuk szombaton.
Mindkét csapat harapósan kezdte a harmadik mérkőzést, a kapusoknak az elejétől akadt bőven dolguk.
A sok helyzet nagy védéseket is jelentett, majd a hetedik perc végén egy komoly leindítást góllal zártak a Jegesmedvék: Loiseau keresztpasszát Harrison lőtte be (0-1).
A kapott gól azonban nem törte le a MACot, sőt! Egyre nagyobb rohamokat indítottunk és az egyik ilyen végén - ki más? - Chris Langkow szerezte meg az egyenlítő gólt (1-1)!
A harmad második fele is rohanósan telt, a legnagyobb helyzet Chris Bodó előtt adódott, aki teljesen üresen vihette a kapura a korongot, Vay azonban védte a próbálkozását.
Két és fél perccel a harmad vége előtt aztán a negyedik sorunk villant. Szigeti bombája kipattant és Odnoga Matyi volt a legszemfülesebb, közelről belőtte a pakkot (2-1)! A bírók rövid videózás után megadták a gólt.
A következő játékrész ugyanekkora iramban zajlott, de gól nen esett. Mindkét oldalon maradtak ki hatalmas helyzetek és Langkow majdnem duplázott: közeli helyzete a vason pattant, majd a kapus korcsolyájáról ismét a vasat érte.
A harmadik harmadban hamar jött a MAC harmadik gólja. Egy védőn átjutó korongot Brance Orbán emelt a kapuba és nem is hibázott (3-1)!
A vendégek próbálták megnyomni a következő perceket, azonban betonbiztos védelembe és bravúrosan védő Bálizsba botlottak.
8 perccel a vége előtt aztán sikerült eldönteni a mérkőzést. Langkow mesteri passzát Chris Bodó váltotta gólra (4-1)!
Az utolsó hat percben két emberelőnyt is kaptak a vendégek, a másodikat Pance értékesítette (4-2).
Unatkozni nem volt az utolsó percekben sem lehetőségünk, a DVTK lehozta a kapust többször is, de gól már nem született, maradt a 4-2-es végeredmény, ezzel továbbjutott a MAC Újbuda!
Hatalmas gratula a Csapatnak, óriási szívvel és remek játékkal kápráztattak el minket ma este is, hajrá Maaaac!!!