Ennyiszer lépett MAC mezben jégre Pozsgai Tamás és Terbócs István!
2020-01-09

MAC Újbuda – DVTK Jegesmedvék: 3-2

Kiválóan alakult az első harmad a MAC számára.
Az első felében még kicsit a vendégek voltak mezőnyfölényben, de egy kiállítás utáni leindításból Majoross Barnabás nekünk szerzett vezetést Terbócs asszisztjából. Nem sokra rá a jegesmedve gyilkos Chris Langkow is betalált, esés közben sikerült tanári módon feltennie a ficakba a korongot.
És itt nem álltunk még meg!
Bő 3 perccel a vége előtt Sofron István a saját kipattanóját lőtte vissza a hálóba. (3-0)
A második játékrész első felét egy kisebb bunyó fűszerezte meg, aztán Magosi 10 másodperc alatt kétszer is betalált, visszahozva ezzel a meccsbe a Miskolcot. Előbb egy emberelőnyös gólt lőtt, majd egy eladott korongot értékesített. Veszélyesen támadott a hirtelen momentumot szerző vendég együttes, de Andy Bernard ezután már mindent fogott. (3-2)
A harmadik harmadra már fizikaibb hokit játszva jöttek ki a csapatok.
Nagyobb ütközések, kemény, de szabályos játék volt a jellemző.
Néhány nagyobb helyzet azért mindkét oldalon volt, mind Bernard, mind Adorján meg volt dolgoztatva rendesen.
Két és fél perccel a vége előtt Magosi saját magát juttatta a kapuba a korong helyett, majd az utolsó percben egy nagy ütközést követően kitört a plexi, így technikai szünet következett.
A kapus nélkül kijövő vendégek még megpróbálták begyötörni a korongot, de Bernardon és a védelmen egyszerűen nem lehetett áthatolni, ma nem az az este volt! Hihetetlenül izgalmas és eseménydús meccsen nyertünk, gratulálunk a Csapatnak, széééép volt, fiúk!!!

Fotó: Dömötör Csaba