HK Dukla Trencín-MAC Újbuda 18:00
2019-02-01
Összes

MAC Újbuda-DVTK Jegesmedvék: 0-2

Az első harmadot dinamikusabban és határozottabban kezdtük, fantáziadúsabb játékkal rukkoltunk elő, a vendégek sokszor csak keresték a korongot. Több nagy helyzetet is kialakítottunk, de gól nem született az első húsz percben.
A második harmad elején emberelőnybe kerültek a vendégek, de ekkor is a MACé volt a legnagyobb helyzet: Nagy Krisztián és Terbócs István ugrottak ki és csak centiken múlt a gól.
Hatalmas iramban zajlott a játék, mindkét csapat nagy elánnal támadott, de betalálni továbbra sem sikerült.
Nem sokáig maradt ez így: a harmadik harmadból alig öt perc telt el, amikor Magosi szemből belőtte a vendégek első gólját (0-1).
Nem sokkal később újra helyzet alakult ki Bálizs kapujánál, a kapuvas mellett próbálták begyötörni a korongot a miskolciak és még a bírók is visszanézték a videó gólbírót, míg megszületett az ítélet: nem gól.
Rögtön utána azonban mégis megduplázta előnyét a DVTK: Vas János számára alakított ki szinte kihagyhatatlan helyzetet Kulmala (0-2).
A harmad második felét nagyon megnyomtuk, de Vaynak ma nem lehetett betalálni. A végén egy kiállítás aztán végleg megpecsételte a sorsunkat, nem sikerült már szépítenünk, maradt a kétgólos vendég siker.