2017-11-17
pt-mac
Ha valaki nem tudná, hogy holnap este mit csináljon…VIDEÓ
2017-11-21
Fővárosi rangadóhoz méltóan indult az összecsapás, mindkét csapat komoly tempóval közlekedett a jégen, a mérkőzés kezdeti szakaszában mi domináltunk. Nagy küzdelmet és kemény, fizikai hokit hozott az első játékrész. Végig brusztolós, néhol durva ütközésekkel fűszerezett játékot láthattunk, de érvényes gólt nem. Az első emberelőny a hazaiak előtt adódott - Jared Brown szállt ki két perce - ám az UTE nem élt a lehetőséggel, sőt Nagy Krisztián gólját csak hosszas videózás után érvénytelenítették a játékvezetők.
A #13-as ugyanis egy fenomenális támadás végén fordulatból, fonákkal lőtt a kapuba, mindezt emberhátrányban, sajnos az eredményjelző továbbra is 0-0-át mutatott.
Már az első kiállítás körüli lökdösődésekből is érezhető volt, hogy akad némi feszültség a levegőben, aztán a mérkőzés 17. percében, miután Garát Zsombor egy ütközést követően a jégen maradt, elszabadultak az indulatok.
Nem sokkal ezután Keresztury Erik ütközése után vált ismét feszültté a légkör, ebben az esetben is többen osztoztak a kiszabott büntetéseken. Az első játékrész tehát leginkább kiállításokat hozott, mintsem gólokat, ugyanakkor ígéretes mérkőzés volt kialakulóban.
A második harmadban felpörgették a játékot a csapatok, majd Garát Zsombor állt nemes bosszút a korábban elszenvedett ütközésért és a mérkőzés 25. percében megszerezte a vezetést a MAC-nak Tomas Klempa passzából. Örömünk azonban nem tartott sokáig, mivel három perccel rá Erik Caladi egyenlített emberelőnyből. A mérkőzés 37. percében Kovács Bronson ütközése ismét tömegjelenethez-, illetve végleges kiállításhoz vezetett-, az újpestiek pedig éltek a lehetőséggel és a 38. percben Anze Ropret góljával átvették a vezetést.
Az utolsó játékrész nem is kezdődhetett volna rosszabbul számunkra, hiszen másfél perccel a harmad megkezdése után Anze Ropret ismét betalált Bálizs Bence ketrecébe: 3:1 oda. Ekkor azonban ritmust váltott csapatunk és sorra dolgoztuk ki a helyzeteinket, ennek meg is lett az eredménye: 5 perc volt hátra, mikor a MAC is kihasznált egy emberelőnyt. Példásan körbejáratták a korongot a srácok, majd Scott Macaulay lövésébe Somogyi ért bele, esélyt sem adva Silának. Somogyi Balázs révén szépítettünk az 55. percben.
Egymást követték a támadások és a szebbnél szebb védések mindkét oldalon.
Az egyenlítés azonban sajnos nem jött össze, annak ellenére, hogy kapujuk elé szegeztük az újpesti védelmet.
Küzdelmes, parázs mérkőzést vívtunk a Liga jelenlegi harmadik helyezettje ellen, hatalmas közdelemben maradtunk alól.
Ezúton szeretnénk mielőbbi gyógyulást és felépülést kívánni Sporttársunknak - az UTE kapusának - Ágoston Olivérnek. Sok erőt és kitartást Olivér!
Folytatás jövő pénteken a Tüskecsarnokban a Fehérvári Titánok ellen, majd vasárnap visszavágó az Újpesti TE-nek, szintén a Tüskecsarnokban.