MAC Budapest-DVTK Jegesmedvék, 20.00
2018-01-29
Itt is vagyunk egy remek edzői értékeléssel tegnap estéről kedves szurkolónk
2018-01-30
Nem okoztak csalódást a csapatok, a meccs elejétől kezdve nagy iramot diktált mind a két gárda. Mindkét oldalon voltak nagy helyzetek és ezzel járó nagy védések is.
A hetedik percben Tóth Ricsi ütközte le nagy elánnal névrokonát, aminek következtében kitört a plexi.
A kényszerszünet megakasztotta a csapatokat, mindkét együttes kereste utána a korongot egy ideig.
A kapuralövések aránya (19-8) is mutatja, hogy felénk billent a mérleg nyelve, ami az erőviszonyokat illeti. És ez a végén az eredményben is megmutatkozott! Egy kis szerencsével a nálunk maradt korongot Nagy Krisztián húzta meg és gyönyörűen pókhálózta ki a jobb felsőt (1-0) két és fél perccel a harmad vége előtt. Maradt még csattanó a legvégére is, egy miskolci kiugratás végén zengett a kapuvas Bálizs mögött az utolsó másodpercben, szerencsére ezt megúsztuk.
A második játékrész hasonlóan indult, mint az első: nagy küzdelemmel és pörgős támadásokkal.
Aztán a DVTK kettős emberelőnyhöz jutott egy kapu előtti ütközéssorozat után. Chris Bodó és Wes Cunningham ültek ki egyaránt 2 percre.
A MAC azonban egy grizzly elszántságával védte a kaput, Bálizs Bence és a védelem is foggal-körömmel tartották magukat és sikerült is hősiesen kivédekezni a nagyon nehéz két percet. Sőt!
Amint lejárt a kettős fór, a Jegesmedvék egy utolsó, gyors támadást akartak indítani, ez azonban visszafelé sült el. A büntetőpadról éppen visszatérő Chris Bodó ütemelőnyben lógott meg és Adorjánt megkerülve kotorta kapura a korongot, azonban a vasról kipattant a pakk, egyenesen - ki más, mint - Cunningham elé, aki nem kegyelmezett (2-0)!
Innentől uraltuk a harmadot, a vendégek kontrákkal próbálkoztak, de nem jártak sikerrel, majd a MAC került emberelőnybe és egy nagyszerűen kijátszott támadás végén hátulról érkezett egy nagy bomba, amibe Brance Orbán tette bele kiválóan a botját, megszerezve a harmadik gólunkat (3-0).
A harmad végén most nekünk jutott nagy helyzet, Dansereau lövését azonban Adorján hatalmas bravúrral hárította.
A harmadik játékrész - néhány kiállításnak is köszönhetően - DVTK fölényben indult. Dominálta a harmad első felét a vendégcsapat. Gól azonban továbbra sem esett.
Majdnem 13 perc volt még hátra, mikor nem akármilyen kettős emberelőnyös helyzetet láthattunk: egy MAC kiállítás mellé a Jegesmedvék lehozták a kapusukat. Ebből majdnem mi profitáltunk: Klempa nagy palánk melletti harc után megszerezte a játékszert és kapuvasat lőtt a saját védekező harmadából, nem sokkal később pedig Somogyi lövése ment épphogy mellé.
Öt perccel később aztán végül megtört a jég, egy miskolci kontra után Magosi maradt üresen és ő nem arról híres, hogy az ilyen helyzeteket kihagyná. Most is igazolta klasszisát és bebombázta a szépítő gólt (3-1).
Az utolsó 4 percben aztán fejvesztett rohanásba ment át a mérkőzés. Röviden: Somogyi kiállítás plusz fegyelmi, majd újabb kapus lehozatal; újabb DVTK kapuvas. Az eredmény azonban maradt 3-1, a szezonban látott legfegyelmezettebb és talán legjobb játékkal sikerült legyőzni a friss kupagyőztest! Eddig sok panaszunk nem lehet a csapat középszakaszbéli teljesítményére, csak annyit kérünk: ebben a szellemben tovább!