Újpesti TE-MAC Budapest, 19:00
2018-02-04
MAC Budapest-Dunaújvárosi Acélbikák
2018-02-09

Lassan beinduló, de aztán gólban gazdag és magabiztos MAC győzelemmel véget érő mérkőzést láthatott a közönség az Újpesti jégcsarnokban.

Azonnal egymásnak ugrottak a csapatok és jó iramú, ámbár gól nélküli első harmaddal rukkoltak elő. Mindkét oldalon voltak komoly helyzetek és nagy kapura lövések, de mind Arany Gergely, mind Sila jól végezte a dolgát. Az elején inkább mi irányítottunk, de a harmad felétől átvette a kezdeményezést a hazai csapat, végül többet is lőttek kapura.A másodikban aztán eleredt a góleső. Az első percek nagyon hajaztak az előző harmadbéli játékra, majd egy újpesti kiállításból Jesse Dudás lőtt bombagólt Macaulay visszapasszából (1-0). Hamar jött az újpesti válasz, szintén emberelőnyből. Egy szépen felvezetett támadás végén Caladi Erik egyenlített (1-1).

Szerencsére ez nem zavarta meg a MAC-ot, egy perccel a hazai egyenlítés után Kovács Bronson kapott fenomenális passzt Manssontól és szépen használta ki az előtte nyíló lehetőséget (2-1). Alig két perccel később aztán Dudás szolgálta ki szépen Chris Bodót, sőt Jesse nem sokkal később még egy gólpasszt is vállalt: egy leindítás végén Wesley Cunningham maradt üresen középen és Dudás passzából védhetetlenül lőtt a hálóba (4-1).A harmadikban – alapszakaszbéli rossz szokásunkhoz híven – kicsit ráültünk a vezetésre és ezt ki is használta az UTE. Pápa és Nemes passzát Frolik váltotta gólra (4-2). Ez azonban ébresztőt fújt a mieinknek és alig egy percre rá Bodó keresztpasszának köszönhetően Jared Brown üresen tátongó kapuval találta szembe magát, ő pedig nem szokta elhibázni az adódó lehetőségeket (5-2).

Az ötvenedik percben pedig el is döntöttük a meccset. Mansson asszisztjából Scott Macaulay lőtt bődületesen nagy gólt (6-2). Az újpestieket kicsit megzavarta a hirtelen kapott két újabb gól és két kiállítást is összeszedtek gyors egymásutánban, ezeket azonban már nem sikerült gólra váltanunk.A végén még néhány kapura lövést hárítania kellett Aranynak, de ő magabiztosan tette is a dolgát. A szokásos kis kakaskodások sem hiányoztak, de nagyobb bunyó ezúttal nem kerekedett ki belőle. A vége magabiztos MAC győzelem és újabb 3 pont a zsákban. Csak így tovább!