2017-10-03
Fotó: Mudra László - MAC
DVTK Jegesmedvék-MAC Budapest 18:30 + VIDEÓ
2017-10-06
Egy nagyon jó iramú meccsen szenvedtünk bosszantó vereséget. Ami pozitívum, hogy végig meccsben voltunk a másik csoport győztesével szemben és tényleg csak egy hajszálon múlt a győzelem.

Az első harmad nagyon hajtós volt, de az iramot ekkor még a nyitraiak diktálták. Több szép helyzetet is kidolgoztak, de a védelmünk szépen tartotta a frontot, ahogy a visszatérő Bálizs Bence is bravúros védéseket mutatott be, így gólt nem szerzett a vendégcsapat.

A végén többször is emberhátrányba kényszerültünk, de ez sem törte meg a Csapatot. A harmad legszebb jelenete kétszer is Bálizs nevéhez fűződik, előbb egy biztosnak tűnő ziccert hárított gyönyörűen - a korong még csak ki sem pattant róla -, később pedig egy középre tett korong a saját védőjéről csapódott a kapu felé, de BB macskareflexekkel leszedte azt is.

A középső játékrészben még nagyobb fordulatszámon pörgött a játék mint eddig. Viszont a MAC itt már teljesen egyenlő félként játszott, legalább ugyanannyi helyzetet alakítottunk ki mint az ellenfél, sőt mi domináltunk.
A harmad közepe előtt emberelőnybe kerültünk, amit egy csodálatos összjáték után Somogyi Balázs használt ki! A korong útja Orbán - Brown - Macaulay-Somogyi - nyitrai kapu volt (1-0).
Innentől kicsit jobban kezdett nyomni a Nyitra, de sokáig álltuk a sarat. A harmad végén egy ideig kettős emberelőnybe kerültek a vendégek és ez már sajnos nem maradt megtorlatlanul. Bálizs ismét több bravúrt is bemutatott, de egy kipattanó lövést aztán Luciani tett vissza és itt már sakk-matt helyzetben volt a kapusunk (1-1).

Az eddigi kiegyenltett játék után hidegzuhanyként érkezett a harmadik harmad első percében Blackwater gólja. Nincs mit szépíteni, kipókhálózta a felső sarkot (1-2). Innentől újra kétoldalú küzdelem zajlott, sok helyzettel és nagy védésekkel. Mindkét kapus sziporkázott. A bírók kicsit széttördelték a meccset sok-sok kiállítással, de ebből mi jöttünk ki jobban. Két perc sem volt már hátra, mikor Nagy Gergő kettős emberlőnyből betalált közelről 2-2)!
A végén nyomni kezdett a Nyitra és 22 másodperccel a meccs vége előtt egy nagyon szerencsétlenül becsusszanó koronggal megnyerték a meccset.

Gratulálunk a srácoknak, nagyon meggyőző játékot láthattunk ma, bosszantóan kevésen múlt múlt a győzelem., de majd legközelebb behúzzuk!