MAC Budapest – DVTK Jegesmedvék: 4-2 A döntő állása: 1-0 a MAC javára

Elérkezett hát a döntő ideje!
2018-03-23
Ma este 8 órakor folytatódik az Erste Liga döntője!
2018-03-24
Döntőhöz méltóan indult a mérkőzés, nem ismerkedtek a csapatok, hanem azonnal egymásnak estek.
Mindkét fél kidolgozott helyzeteket, de a védelmek nagyon koncentráltan játszottak.
Az ötödik percben emberelőnybe kerültünk, és bár átvettük az irányítást, a Jegesmedvék ki tudták védekezni ezt és onnan folytatódott a nyílt sisakos küzdelem, ahol a kiállítás előtt abbamaradt.
Öt perccel a harmad vége előtt aztán vendég emberelőny következett és Bálizs Bence a harmad legnagyobb védését mutatta be: Magosi egy testcsellel tisztára játszotta magát és egyedül vitte a kapura, még egy cselre is volt ideje a kapu előtt, de Brunya végig rajta volt a korongon és védte a lövést.
A kivédekezett emberhátrány érezhetően megnyugtatta a MACot, visszavettük a kezdeményezést és alig több mint egy perc volt hátra, mikor egy buli után Garát Zsomborhoz került a korong, aki egy messzi lövést eresztett el, a korong pedig bepattant Adorján mellett (1-0)!
Aztán az utolsó percben letámadtunk a vendég kapu mögött, a korongszerzés után aztán Nagy Krisztián lőtt közelről és a kis, fekete gumidarab ismét a hálóban kötött ki (2-0)!
A második játékrész ugyanolyan iramban zajlott, mint az első, egy fikarcnyit sem lassítottak a csapatok.
A hatodik percben Mansson tett egy nagy kört a támadó harmadban és a kék vonalról lőtt egy nagyot, Adorján pedig semmit sem látott a takarás miatt, Terbócs pedig kiválóan tette bele a botját a lövésbe, ami így a hálóban kötött ki.
Ezután elég kiegyenlített játék folyt, egészen a harmad végéig, bár Bálizs ismét megvillantotta zsenijét egy kipattanónál visszalőtt hatalmas vetődéssel.
Hat percen belül jártunk, mikor is egy gyors leindítás után Pavuk passzolt középre, Kulmala pedig kihasználta az adódó helyzetet (3-1).
A maradék időben még voltak helyzetek, de több gól nem esett.
A harmadikban gyorsan szépített a DVTK. Galanisz szép szóló után kötényt adott kapusunknak egy leheletfinom mozdulattal (3-2).
Innentől fizikaibb lett a játék, de egy-két összeakaszkodástól eltekintve keményen, ám szabályosan zajlottak az események.
A mérkőzés végéig kiegyenlítetten folyt a harc, két percen belül voltunk, mikor a vendégek időt kértek és a kapust is lehozták.
Próbáltak nyomni, de a védelem és Brunya tökéletesen helytállt, majd Brown indulhatott meg, hogy aztán az elé térdelő védő válla fölött ő is a vasat találja el. A következő vendég támadásnál a korong Tomás Klempa elé került, aki már nem hibázott (4-2).
Az első mérkőzést sikerült megnyerni, elképesztően fegyelmezett játékkal. Holnap folytatás ugyanitt.