MAC Budapest – DVTK Jegesmedvék: 3-2 (h.u.) A döntő végeredménye: 4-1 a MAC javára. !!!BAJNOKCSAPAT!!!

Ma este 19 órakor kezdődik az Erste Liga döntőjének az ötödik mérkőzése a Tüskecsarnokban.
2018-03-31
MAC wins first title
2018-04-02
!!!BAJNOKCSAPAT!!!

Ugyanolyan iramban indult ez a mérkőzés is, mint a döntő eddigi összes meccse. Villámgyors támadások és szép ütközések mindkét oldalon. Na, meg az ehhez tartozó nagy védések is.
A MAC dominálta az első perceket, a DVTK kontrákkal operált. Az ötödik percben egy miskolci lövés a kapuvasról pattant ki.
A harmad fele közeledett, mikor egy rossz védelmi váltást követően a korong Kulmala elé került, aki gyönyörűen lőtte ki a felső sarkot (0-1).
Innentől a vendégek nyomtak jobban, el kellett telnie jó néhány percnek, mire újra megtaláltuk a saját ritmusunkat.
A végén aztán sikerült is egyenlíteni: egy Kovács Bronson lövés pattant ki épp Chris Bodó elé, aki nem is hagyta kihasználatlanul az előtte megnyíló lehetőséget (1-1).
Az utolsó percre kettős emberelőnybe kerültünk, aminek a második felét átvittük a következő harmadba.
Ezt azonban végül így sem sikerült gólra váltani, a vendégek nagyot védekeztek.
A mérkőzés továbbra is hatalmas hatásfokkal pörgött, mindkét védelemnek volt dolga. Bálizs és Adorján is kiváló volt.
Aztán a nyolcadik percben egy támadásunk során Terbócs állt szembe a kapuval és gyönyörűen lőtte be a kapus mellett a második gólunkat (2-1)!
Nem sokkal később még mi is ütöttünk egy vasat, a Jegesmedvék pedig emberhátrányból voltak majdnem eredményesek egy Galanisz kiugrást követően. Ezek azonban kihasználatlanul maradtak, így egy gólos előnnyel mehettünk a záró harmadra.
Itt továbbra is elképesztő iramot diktáltak a felek, egyik oldal sem lassított. A MAC érezhetően nagyobb hangsúlyt fektetett a védekezésre, de még így is néhányszor nagy Bálizs-bravúr kellett ahhoz, hogy az eredmény ne változzon.
A MAC részéről több szép kontra és megindulás is volt, de a vendég védelem is a helyén volt.
Bő két perc volt hátra, mikor egy szép keresztpassz után Berta kiegyenlített egy nagy lövéssel (2-2).
A maradék időt nagyon megnyomta a MAC, de az eredmény maradt, így az eddigi izgalmakat is tovább fokozva hosszabbítás következett.
A hosszabbításban Jared Brown azonnal lőtt egy oldalhálót, aztán tartogattuk kicsit a korongot és a következő leindításból Brown passzolt a születésnapos JESSE DUDÁSHOZ, aki közelről MEGSZEREZTE A BAJNOKI CÍMET JELENTŐ GÓLT!!!

Ezzel az Erste Liga 2017/2018-as kiírásának a győztese a MAC BUDAPEST!

Mindenkinek köszönjük aki velünk volt ebben a szezonban, szurkolt a Csapatnak, támogatott minden módon: csokikat dobálva, parókában huncutkodva, dobolva. Nélkületek nem sikerülhetett volna!

Hajrá MAC!!! Fotó: Mudra László