MAC Budapest-Dunaújvárosi Acélbikák: 5-2

MAC Budapest-Dunaújvárosi Acélbikák
2018-02-09
Itt is van Majoross Gergely nyilatkozata a ma esti mérkőzésről:
2018-02-10
Ma este a legelejétől irányítottuk a játékot, nem sok teret engedtünk a vendégeknek a kibontakozásra. A negyedik percben jött is az első gól, a kapu előtti helyzetet Mansson használta ki (1-0).
Ezután kicsit kiegyensúlyozottabb lett a játék, többször támadott a Dunaújváros is, mindkét oldalon jöttek a helyzetek.
Egy kivédekezett kiállítás után kontrát indított a MAC és a kipattanó korong épp Somogyit találta meg, aki oldalról belőtte a második gólunkat (2-0)!
Nem maradt azonban érintetlen Arany Geri kapuja sem. Öt perc volt hátra, mikor egy leindítás során Hári kapta meg középen a korongot és bebombázta be azt a kapuba (2-1).
Innentől ismét átvettük az irányítást, több hatalmas helyzetünk is adódott, több gól viszont már nem esett a harmadban. A legnagyobb lehetőség mégis a DAB-nál volt, egy szóló végén Arany épp annyira tudott beleérni a lövésbe, hogy az mellé menjen.
A második harmadban kiegyenlítettebben indult a játék, ellenben kicsit kisebb volt az iram is. A hatodik percben aztán újból Mansson talált be egy leindítás végén. A bírók visszanézték, hogy előtte nem volt-e kapus akadályozás, de végül maradt az ítélet: gól! (3-1) Ez kicsit megtörte az Acélbikákat. Innentől érezhetően a MAC diktált, a vendégek egy-két kontrára tudtak csak építeni.
A harmad végére aztán gólok formájában is megmutatkozott az előny. Négy percen belül voltunk, mikor Kovács Bronson egy nagyszerű passzt kapott és az Újpest ellenihez hasonlóan szép gólt szerzett (4-1).
Nem sokkal később emberelőnybe kerültünk, de ebből majdnem az Újváros lőtt gólt azonnal. Az első harmad végéhez hasonlóan 100%-os helyzet adódott, de Arany bravúrosan hárított.
Sőt, ezután rögtön sikerült is kihasználni az előnyt, Jared Brown szólózott egy szépet és a végén mesterien pattintotta be az ötödik gólunkat (5-1).
A záró játékrészre így el is dőltek a lényegi kérdések, a MAC ennek köszönhetően kicsit rá is ült az eredményre. A harmad első felében végig nyomott a Dunaújváros. Arany Gergely többször is macskareflexekkel védett.
Ezt az állapotot egy vendég kiállítás szakította meg egy kis időre, ekkor áttevődött az akció a pálya másik végébe, gól azonban ebből sem született.
Még egy szépítő gólt tartogatott a meccs, 3 perccel a vége előtt Skripets nyúlt bele jó ütemben egy középre adott korongba, beállítva a végeredményt (5-2).
Magabiztos és jó játékkal sikerült behúzni ezt a győzelmet is, visszavágtunk tehát az Újvárosnak az idegenben elszenvedett vereség miatt. Csak így tovább! Hajrá MAC!

Fotó: Dömötör Csaba