MAC Budapest- Dunarea Galati hosszabbítás után 3-4

MAC Budapest- ASC Corona Brasov 0:1 (hosszabbítás után)
2016-10-13
dsc_6631
You can’t win if you don’t score
2016-10-13

Alaposan motivált csapatok csaptak össze vasárnap este. A vendég Galaciak hosszú idő után Belgrádban nyertek újra. A mieink pedig elszenvedték első vereségüket a szezonban. A meccs egyik nagy kérdése volt, hogy sikerül-e javítanunk a romániai csaptok ellen. Eddig a 100%os mérlegbe a Csíkszereda és a Brassó rondított bele. Legközelebb MOL liga meccsen november 11.én léphetünk jégre hazai pályán, itt volt az alkalom, hogy a következő egy hónapra szép élményekkel küldjük pihenni a közönséget.

A kapuban Arany Gergő kezdett és a 17 éves Fejes Nándor is megkapta a lehetőséget a MOL Ligában való debütálásra. Ha igaz volt a brassói csapatra, hogy a rutin az ellenfél egyik legfőbb fegyvere, akkor ez hatványozottan igaza Galacra, a mezőny legidősebb csapatára. A letámadásunknak meglett az eredménye 4 perc elteltével emberelőnybe kerültünk. Egy elhagyott korongra azonban Lőrincz csapott le és emberhátrányból csapata első lövésével vezetést szerzett (0-1). Hidegzuhannyal indult a mérkőzés. Meddő mezőnyfölényt alakítottunk ki, de hiányzott az átütő erő. Kényelmes, lassú játék folyt, ami az ellenfélnek volt kedvező. Tisztességgel próbálkoztunk lövöldözni, de a komolyabb helyzetet nem tudtunk kialakítani, mert becsúszott rendszerint valami hiba, sok volt az eredménytelen egyéni megoldás. A 17. percben aztán Nagy Krisztián lőtt egy keresztpasszt kapásból féltérdre ereszkedve, de sajnos Lakosil átért a lövésre. Ezzel véget is ért az első harmad. A közönség abban bízott, hogy kőkeményen neki ugrunk Busbacheréknek a második harmadban.

Dacára a reményeknek, folytattuk kicsit álmoskás támadásainkat, a 24. percben előkészítettük a pakkot Imaru pedig köszönte szépen, végig száguldott majd belőtte az ébresztő találatot (0-2). Megjött a szurkolók hangja, amire szüksége is volt a fiúknak. Látványosan nem ment a játék, pontatlan passzok rossz döntések, érezhető volt, hogy szépen nem fog menni. Elkezdtünk küzdeni, teperni, befejezni az ütközéseket, amire ilyenkor szükség van. A 33. percben Day Chief lőtte ki a rövid felsőt, de a korong a vasról gyakorlatilag a sztratoszféráig pattant. Majd Terbócs vágott be igazán vagányan a kapu elé rövid időn belül kétszer, először csak óriási pofonokat szerzett másodjára már a szépítő találatot is (1-2). Hosszú sorozatot szakított meg, utoljára 110. perce a Dunaújváros ellen szereztünk gólt, ahol szintén ő volt eredményes kétszer is. A csapat többi része ennél is régebben kb 160 perce a Belgrád ellen talált, be. Hogy ne érje szó a ház elejét, fél perccel később Jubinville egalizált (2-2). Kiegyenlítettünk és új lendületet kaptunk, megérdemeltük, megdolgoztunk érte. Mielőtt beindulhatott volna a henger, kettős emberhátrányba kerültünk, amit tanári módon kivédekeztünk, ezzel mehettek pihenni a csapatok.

Még egy rövidke áthúzódó emberhátránnyal indult a záró játékrész, ezt követően azonnal nekiugrottunk az ellenfélnek. Uraltuk a játékot, többet lőttünk, de a galaciak is be tudtak szorítani minket egy-egy csere erejéig. Tapogatózó játékkal telt el a harmad, többet birtokoltuk a korongot és lőttünk, de ez nem vezetett eredményre, fejetlenül támadni pedig nem volt szabad. A piros-kékek támadtak a nézőtéren erősen vitatott kettős emberhátránynak köszönhetően, dacára a szurkolásnak, Gaspar belőtte a vezető találatot 3 perc 18 másodperccel a vége előtt (2-3). A maradék előnyt kivédekeztük. A vége előtt 1:41-el Durkech sérült meg kapu előtt. A bírók emelték kezüket, lélegzet visszafolytva várta mindenki az ápolás végét és hogy melyik oldalon lesz kiállítás. Hála Istennek a kiállítás a vendég csapatot sújtotta és a sérült játékos is saját lábon hagyta el a jeget. Valósággal felrobbant a csarnok, amikor 40 másodperccel a vége előtt Jubinville tört be előnyben és az alapvonalról az elmozduló kapus mellett a rövidbe visszalőtte a pakkot (3-3). Repkedtek a levegőbe a söröspoharak, sós perecek, karon ülő csecsemők, kinek mi volt a keze ügyében. Jöhetett a hosszabbítás.

A 3 a 3 elleni felállás orosz rulett játéka nem keltett csalódást, Day Chief ajtó ablak helyzetben volt pontatlan, majd Somogyi és Nagy Gergő lőhetett volna fél tucat gólt egy csere alatt, remek közönség szórakoztató játék folyt. Ugyanakkor mégsem lett teljes az örömünk, sajnos elcseréltük magunkat és Busbacher vitt egy szólót, amit belőtt Arany hóna alatt. (3-4)

Óriási erőről tanúbizonyságot téve álltunk fel két gólról és egyenlítettünk a meccs utolsó percében. Ebből kell erőt meríteni. Zsinórban két vereség, talán mondhatjuk, hogy kisebb hullámvölgyben vagyunk, de innen csak felfelé vezet az út. Meg kell tanulni rutinosabban és nyugodtabban játszani erre a tapasztalatra mindenképpen jó volt a Brassó és a Galac elleni vereség. A bajnokság negyede után vezetjük a tabellát, pontot csak a három romániai csapat ellen veszítettünk. Tekintettel arra, hogy egy erdélyi túrára indul a csapat, itt a lehetőség, hogy bebizonyítsuk, az első meccsek csak kisiklások voltak és megmutassuk ki az úr a háznál…